دکورپرداز
دکور پرداز

جزئیات پرداخت وام و سرمایه در گردش به بخش های اقتصادی

جزئیات پرداخت وام و سرمایه در گردش به بخش های اقتصادی

تسهیلات پرداختی بانک ها طی فروردین سال جاری به بخش های اقتصادی ۱.۰۷۴.۸ هزار میلیاردریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰.۱ هزار میلیاردریال معادل ۱۲.۶ درصد افزایش داشته است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نمود که سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش در کلیه بخش های اقتصادی طی فروردین سال جاری مبلغ ۸۳۷.۹ هزار میلیاردریال معادل ۷۸ درصد کل تسهیلات پرداختی است.
همچنین سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در این ماه معادل ۲۶۲.۲ هزار میلیاردریال بوده است که حاکی از تخصیص ۳۱.۳ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمام بخش های اقتصادی مبلغ ۸۳۷.۹ هزار میلیاردریال است.
بنابراین از ۳۱۶.۵ هزار میلیاردریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۸۲.۸ درصد آن مبلغ ۲۶۲.۲ هزار میلیاردریال در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که مبین توجه و اولویت دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک ها امسال است.
گفتنی است؛ همچنان باید در تداوم مسیر جاری، ملاحظات در ارتباط با کنترل تورم را هم در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن پتانسیل تورمی ناشی از فشار تقاضای کل در اقتصاد هم بود.


بر این اساس، ضروریست به افزایش توان مالی بانک ها از راه افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانک ها، کاهش تسهیلات غیرجاری و بازگرداندن آنها به مسیر صحیح اعتباردهی بانک ها، افزایش بهره وری بانک ها در تأمین سرمایه در گردش تولیدی، پرهیز از فشارهای مضاعف بر دارایی بانک ها و ترغیب بنگاه های تولیدی به سمت بازار سرمایه بعنوان یک ابزار مهم درتامین مالی طرح های اقتصادی (ایجادی) توجه ویژه ای کرد.

منبع:

1400/03/25
22:52:59
0.0 / 5
1033
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد