دکورپرداز
دکور پرداز

سقف تراكنش های یك بانك زیاد شد

سقف تراكنش های یك بانك زیاد شد

بانک مسکن اعلام نمود که سقف مجموع انتقال وجوه ( با مبدا حساب) بانک مسکن با استفاده از رمز یکبار مصرف تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مسکن در یک اطلاعیه سقف تراکنش ها در پایا و ساتنا، پرداخت اقساط و انتقال داخل بانکی را منتشر نمود.
در این اطلاعیه تاکید گردیده است که «با توجه به امکان اختصاص انواع رمز یک بار مصرف (رمزنما، پیامکی، دستگاه )OTP به حساب در درگاه همراه بانک و اینترنت بانک و ارتقای امنیت درگاه های مذکور و همینطور در جهت اجابت درخواست های مختلف مشتریان، شعب و مدیریت ها در خصوص افزایش سقف های انتقال وجوه در این درگاه ها، سقف مجموع مبلغ انتقال وجه (با مبدأ حساب) در درگاه های الکترونیکی برای مشتریان حقیقی و حقوقی ایرانی، به صورت روزانه و با استفاده از رمز یک بار مصرف از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ مطابق بیشینه مجاز اعلامی از جانب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به میزان ۱۰۰ میلیون تومان اعمال شده است. »
در بخشی از این بخشنامه حداکثر میزان تراکنش انتقال وجه پایا ۱۰۰ میلیون تومان با رمز یک بار مصرف و ۲۵ میلیون تومان بدون رمز یک بار مصرف گزارش شده است. انتقال وجه حسابی داخلی (مسکنی) و انتقال وجه ساتنا هم روندی مشابه انتقال وجه پایا دارد اما در پرداخت اقساط حسابی، چه با رمز یک بار مصرف و چه بدون آن، سقف انتقال ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
در این بخشنامه تاکید گردیده است که به منظور بهره مندی مشتریان از امکان استفاده از سقف مزبور در هر یک از درگاه های اینترنت بانک و همراه بانک، ضمن افزایش حدود و یکسان سازی، سقف های جدید انتقال وجوه در درگاه های مذکور به تنظیم و افزایش پیدا کرده است. بدیهی است با عنایت به اعمال سقف ۱۰۰ میلیون تومانی روی مبادلات اشخاص، انجام مبادله در هر یک از درگاه های الکترونیکی، سقف مجموع و حداکثر مبلغ قابل انتقال در سایر درگاه های الکترونیکی را متأثر خواهد ساخت.
علاوه بر این موضوع، در این بیانیه تاکید گردیده است که مجموع سقف های انتقال وجوه بر مبنای پارامترهای نوع مشتری (حقیقی/حقوقی)، نوع تراکنش (حسابی/کارتی)، سن مشتری (زیر ۱۸ سال/ بالای ۱۸ سال)، نوع استفاده از حساب برای افراد حقیقی (عادی/تجاری)، دوره (روزانه/ماهانه) برای مشتریان لازم الرعایه بوده و بانک رأساً مجاز به اعمال سقف های بالاتر نیست.
منبع:

1400/03/27
11:31:49
0.0 / 5
1085
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد