دکورپرداز
دکور پرداز

سهام عدالت چند؟

سهام عدالت چند؟

به گزارش دکور پرداز با وجود آنکه بازار سرمایه طی روزهای گذشته روند صعودی به خود گرفته، ارزش واقعی سهام عدالت هنوز به روزهای پیش از سالجاری نرسیده است؛ به طوریکه ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی در ایام آخر اسفند سال قبل در محدوده ۹ میلیون تومان بود درحالی که در این روزها حدودا هفت میلیون تومان قیمت دارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بعد از آزادسازی سهام عدالت مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده بودند، می توانند با رفتن به سامانه www.samanese.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خویش را مشاهده کنند.
البته این ارزش یکسان نیست و تحت تأثیر نوسانات بازار افزایشی یا کاهشی می شود.
بر این اساس ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی هم در روز ۲۰ اسفندماه سال قبل ۹ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان قیمت داشت. درحالی که قیمت این سهام در پنجم تیرماه سالجاری هفت میلیون و ۴۸۰ هزار تومان بود.
هرچند که مشمولان سهام عدالت سال قبل می توانستند ۶۰ درصد سهام خویش را بفروشند حدود هشت ماه است که به علت شرایط بازار و فشار عرضه، این امکان را ندارند اما ذکر این نکته ضروریست که ارزش واقعی سهام عدالت همسو با نوسانات بازار صعودی و نزولی می شود.
به طوریکه ارزش واقعی سهام یک میلیون تومانی در ایام ابتدایی آزادسازی سهام عدالت (اردیبهشت و خردادماه سال گذشته) تا ۲۰ میلیون تومان هم افزایش پیدا کرده بود.1400/04/07
13:39:08
0.0 / 5
1066
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد