دکورپرداز
دکور پرداز

رونمایی از خدمات نوین بازار سرمایه

رونمایی از خدمات نوین بازار سرمایه

دکور پرداز: امروز با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، از سه خدمت نوین بازار سرمایه رونمایی گردید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمدعلی دهقان دهنوی در مراسم رونمایی از خدمات نوین بازار سرمایه که با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد، با اشاره به رونمایی از پنجره واحد خدمات بازار سرمایه، سامانه تبادل اطلاعات نهادهای مالی و سامانه میز خدمت الکترونیکی اظهار نمود: امروز در سه حوزه متفاوت و مجزا شاهد راه اندازی پنجره های واحد خدمات بازار سرمایه هستیم تا بتوانیم از کانال های موجود، خدمات را با سرعت و سهولت بسیار برای ارباب رجوع سازمان ارائه دهیم.
وی افزود: در پنجره پاحد خدمات بازار سرمایه و با همکاری سازمان ثبت اسناد، سازمان امور مالیاتی، روزنامه رسمی و شرکت پست موفق شدیم کلیه خدمات را در کنار خدمات سازمان و در قالب یک مکان فیزیکی واحد متمرکز نماییم.

رئیس سازمان بورس با اعلان اینکه پنجره فوق در محل ساختمان جدید سازمان بورس مستقر شده است، اظهار نمود: با راه اندازی آن خدماتی که نیاز به مراجعه مکرر دارند، در یک نقطه و مکان ارائه و سرعت و سهولت فرایندها را به دنبال دارد.
دهقان به راه اندازی پنجره واحد الکترونیکی بعنوان دومین پنجره واحد خدمات اشاره نمود و اضافه کرد: پنجره فوق جایگزین سامانه سِتان (تبادل اطلاعات نهادهای مالی) موجود خواهد شد، چونکه متاسفانه سامانه ستان با اشکالات زیادی چون کند بودن فرایندها و عدم امکان مشاهده فرایندها مواجه بود که توانستیم با وارد کردن فرایندها در درون نرم افزار جدید، ارائه خدمات جدیدی را در سازمان شاهد باشیم.
وی ادامه داد: از خاصیت های برتر پنجره فوق، کسب مجوزهای لازم توسط متقاضی در سازمان، مجوز افزایش سرمایه و با اهمیت تر از آن مشاهده پروسه انجام امور و اصلاح نقض های موجود و بارگذاری درست مراحل توسط متقاضی است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از اتصال سازمان ثبت اسناد، سازمان امور مالیاتی، روزنامه رسمی و سازمان پست به نرم افزار فوق آگاهی داد و اظهار نمود: هم اکنون در محیطی آزمایشی، سازمان ثبت اسناد به این نرم افزار متصل شده است به طوریکه می توانیم پنجره واحد فیزیکی را به صورتی در الکترونیک هم داشته باشیم.
وی به راه اندازی میز خدمت الکترونیک بعنوان سومین پنجره خدمات اشاره نمود و اضافه کرد: میز خدمت مجموعه ای از راهنمای دریافت مجوزها از سازمان شمرده می شود که ارباب رجوع حقیقی و یا حقوقی و یا فعالان بازار می توانند بوسیله میز خدمت و فضای اینترنتی که برای آن تعریف شده است، فرم ها و مدارک مورد نیاز را مشاهده کرده و طبق مسیر مشخص شده امور مربوط به خودرا پی گیری کنند.
دهقان در آخر اشاره کرد: با راه اندازری این سه مجموعه و توسعه آن امیدوار هستیم بتوانیم فرایندهای سازمان را کوتاه تر کرده و دغدغه های سهامداران و یا فعالان بازار را کاهش دهیم.
منبع:

1400/04/09
11:14:04
0.0 / 5
1148
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد