دکورپرداز
دکور پرداز

اوج گیری تورم كشورهای منطقه

اوج گیری تورم كشورهای منطقه

به گزارش دکور پرداز نرخ تورم گرجستان به اوج ۱۰ ساله رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم پاکستان در ۱۲ ماه منتهی به ژوین با ۰.۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۹.۷ درصد رسید که این نرخ، بالاترین تورم ثبت شده در پاکستان طی هفت ماه اخیر به حساب می آید.
در میان بخش های مختلف، تورم در بخش حمل و نقل ۱۷.۴۰ درصد، مواد غذایی و نوشیدنی ۱۰.۴۸ درصد و لباس ۹.۹۶ درصد بوده است. از طرفی کمترین تورم در بخش رستوران و هتلداری با ۸.۷۶ درصد بوده است. بر اساس ماهانه، نرخ تورم پاکستان در این ماه ۰.۲۴ درصد اندازه گیری شده که ۰.۱۲ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ تورم پاکستان در بازه زمانی ۱۹۵۷ تا ۲۰۲۱ معادل ۷.۷۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده در ارتباط با دسامبر ۱۹۷۳ با ۳۷.۸۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده هم در ارتباط با فوریه ۱۹۵۹ با منفی ۱۰.۳۲ درصد بوده است.
از طرفی نرخ تورم در گرجستان افزایشی بوده است. تا آخر ۱۲ ماه منتهی به ژوین، نرخ تورم در گرجستان با ۲.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۹.۹ درصد رسیده است که این نرخ، بالاترین نرخ تورم در ۱۰ سال گذشته به حساب می آید.
حمل و نقل با ۲۲ درصد افزایش قیمت، بزرگترین محرک قیمت ها در این کشور بوده است و بعد از این بخش، مراقبت های درمانی با تورم ۱۱.۶ درصد در رده بعدی قرار دارد.
از طرفی کمترین نرخ تورم در ارتباط با مواد غذایی با تورم ۸.۸ درصدی و تنباکو با تورم ۸.۹ درصدی در رده بعدی قرار دارد. بر اساس ماهانه هم نرخ تورم گرجستان در این ماه ۰.۷ درصد اندازه گیری شده که ۰.۲ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در این کشور در ماه قبل است.
متوسط نرخ تورم در گرجستان در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۷.۴۲ درصد بوده است که بالاترین تورم در ارتباط با آوریل ۱۹۹۶ با ۵۹.۳۱ درصد و پایین ترین نرخ تورم هم در ارتباط با می ۲۰۱۲ با منفی ۳.۳ درصد بوده است.1400/04/16
13:00:37
0.0 / 5
1101
تگها: قیمت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد