دکورپرداز
دکور پرداز

آینده بازار سرمایه در گرو چند ابهام

آینده بازار سرمایه در گرو چند ابهام

به گزارش دکور پرداز یک کارشناس بازار سرمایه آینده این بازار را در گروی رفع چند ابهام کابینه اقتصادی دولت جدید، نرخ ارز و جایگاه بازار سرمایه در کسری بودجه دولت دانست.


فردین آقابزرگی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری کمپین های انتخاباتی رییس جمهور دولت سیزدهم اظهار نمود: می توان گفت گروه مشاورین اقتصادی و مدیرانی که در ابتدا حتی در کمپین های آقای رئیسی حضور داشتند، فراجناحی و تخصص محور بودند. برنامه هایی که ارائه کردند ولو در قالب کلیات و بدون اشاره به جزئیات، نشان دهنده این است که تیم اقتصادی هیات دولت حتما با مشاوره این افراد انتخاب شده و پیش می روند.
وی اشاره کرد: تا زمانی که وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی معرفی نشوند نمی توان پیش بینی درستی از آنیده داشت، چونکه دیدگاه این افراد تاثیر زیادی بر سمت و سو و خط مشی اقتصاد و بازار سرمایه می گذارد. اما از آنجاکه مشاورین با تجربه بودند، به نظر من در معرفی تیم اقتصادی تاثیر مثبت دارد.
این کارشناس بازار سرمایه درمورد پیش بینی وضعیت این بازار در دولت جدید اظهار داشت: چند آیتم نامشخص بودن کابینه اقتصادی دولت جدید، پیش بینی های نادرست درمورد نرخ دلار (درحالی که پیش بینی میشد روند قیمت دلار کاهشی باشد، افزایشی شد)، سیاست های پولی و مبهم بودن و ادامه روند استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه برای نقدینگی دولت موجب می شود آینده بازار سرمایه کمی مبهم باشد. اگر این ابهامات روشن شود، بهتر می توان اظهار نظر کرد که حرکت بازار سرمایه به کدام سهمت خواهد بود.
آقابزرگی اشاره کرد: البته طبق تحلیل تکنیکال پس از سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، سال ۱۴۰۰ سال با ثباتی برای بازار سرمایه است. رشد شارپی ندارد و حداکثر بازدهی به میزان نرخ تورم مورد پیش بینی و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است.1400/05/23
11:21:16
0.0 / 5
1232
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد