دکورپرداز
دکور پرداز

پیش بینی کارشناسی از آینده بورس

پیش بینی کارشناسی از آینده بورس

دکور پرداز: بازار سرمایه در این روزها با چراغ سبز به راه خود ادامه می دهد؛ به طوریکه روز گذشته شاخص کل بورس توانست از یک میلیون و 540 هزار واحد نیز عبور کند. اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آنرا انتظارات تورمی و افزایش قیمت دلار می داند و بر این باور است که احیانا بازار سرمایه در شهریورماه کمی درجا بزند.


روزبه شریعتی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه بازار سرمایه متاثر از چند اتفاق این شمایل را پیدا کرده است، توضیح داد: نخست آنکه توافق برجام صورت نگرفت و زمان بر شد و به دست تیم دولت جدید افتاد. ذهنیت بازار سرمایه در بهار اینطور بود که انتظارات تورمی به شدت کاهش پیدا کرده بود و دلار را زیر ۲۰ هزار تومان دیده می شد. حتی دولتمردان دولت قبل دلار ۱۷ یا ۱۵ هزار تومانی را لحاظ می کردند. اما این نگاه تغییر نمود، برای اینکه توافق صورت نگرفت و گزارش های پولی بانک مرکزی به شدت نشان از تورم و پول پاشی داشت و این موجب شد به افزایش قیمت ارز دامن زده شود.
وی با اعلان اینکه قیمت ارز بعنوان با اهمیت ترین متغییر موثر روی ۷۰ درصد بازار سرمایه است، اظهار داشت: در تیرماه نگاه بازار سرمایه همراه تغییرات مذکور تغییر نمود و انتظارات تورمی موجب افزایش قیمت های دلار و بازار سرمایه شد. چند سال قبل ابتدا قیمت دلار افزایش می یافت بعد روند بازار سرمایه صعودی می شد، اما حالا بازار سرمایه به هوشمندی و عقلانیتی رسیده است که گاهی زودتر از بازار حواله و دلار متوجه می شود شرایط اقتصاد کلان به کدام سمت می رود. طبعا بازاری که خودرا با دلار ۲۰ هزار تومانی هماهنگ کرده بود زمانی که دلار ۲۵ هزار تومانی را قیمت گذاری کند، ۲۵ درصد رشد می کند.
این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به این که شاخص کل بورس از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد گذر کرده است، اظهار نمود: از اینجا به بعد باید احتمال زد و خورد عرضه و تقاضا زیاد است، یعنی اگر قرار باشد دلار در محدوده ۲۷ هزار تومان و دلار نیما در محدوده ۲۵ هزار تومان باقی بماند انتظار نمی رود شاخص کل بورس به دو میلیون واحد برسد. احیانا در شهریورماه کمی درجا زدن را در بازار تجربه نماییم. البته باز هم بستگی به قیمت دلار دارد.
او معتقد می باشد، اگر قیمت دلار توسط دولت جدید کنترل شود و ارزپاشی صورت بگیرد، روی بازار سرمایه تاثیر مثبت نمی گذارد اما اگر قیمت بالا رود که بعید است، بازار با هیجان به راه خودا ادمه می دهد. اما بطور کلی انتظار می رود تعادل ایجاد شود.
منبع:

1400/06/03
15:46:48
0.0 / 5
1385
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد