دکورپرداز
دکور پرداز

رکوردشکنی ذخایر ارزی روسیه

رکوردشکنی ذخایر ارزی روسیه

دکور پرداز: ذخایر ارزی روسیه به بالاترین سطح تاریخی خود رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از راشاتودی، داده های بانک مرکزی روسیه نشان میدهد که حجم ذخایر طلا و ارز این کشور تا اختتام ماه آگوست با ۱.۶ درصد افزایش (معادل ۱۴.۶ میلیارد دلار) به ۶۰۱ میلیارد دلار رسیده است. بگفته بانک مرکزی روسیه، این افزایش ناشی از تداوم روند تقویت ذخایر و تغییر در نرخ های برابری ارز حاصل شده است.
ذخایر ارزی روسیه شامل ارز، طلا، حق برداشت مخصوص از بانک تسویه بین المل و اوراق قرضه کشورهای خارجی است. طی یک سال اخیر میزان ذخایر طلا و ارز روسیه ۱۲ درصد و از شروع سال جاری میلادی ۷.۲ درصد بیشتر شده است. ۱۵۰ میلیارد دلار از ذخایر بانک مرکزی روسیه را طلا تشکیل می دهد که نسبت به زمان مشابه ماه قبل ۲۰ میلیارد دلار بیشتر شده است.
هم اکنون روسیه بزرگ ترین خریدار طلا در جهان و چهارمین دارنده بزرگ این فلز گرانقیمت شمرده می شود. روسیه در شرایطی در پنج سال قبل بطور متوسط ۲۰۰ تن طلا در سال خریداری نموده است که سال قبل این کشور ۸۱ میلیارد دلار از ذخایر دلاری خودرا به طلا و ارزهای دیگر تبدیل نموده است.
بگفته بانک مرکزی روسیه تا آخر سال گذشته پوند انگلیس ۶.۳ درصد از کل ذخایر ارزی روسیه را تشکیل می داده که نسبت به سال قبل آن ۰.۲ درصد کمتر شده است. در طرف دیگر اما طلا سهم خودرا از ۱۹.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۲۳.۳ درصد در سال ۲۰۲۰ رسانده است. اتاق مشابهی هم برای یوان چین افتاده که سهم آن از ذخایر از ۱۱.۴ درصد به ۱۲.۸ درصد رسیده است.
این کشور هم چنین تصمیم گرفته است استقراض بر حسب دلار را کنار بگذارد و دیگر ارزهای مهم جهانی نظیر یوان را جایگزین اسکناس سبز کند. وزارت دارایی روسیه در اطلاعیه ای اعلام نمود امسال و سال آینده، وام های خارجی روسیه تنها بر حسب یورو و یوان خواهد بود و دیگر استقراضی بر حسب دلار صورت نخواهد گرفت.




منبع:

1400/06/12
17:29:43
0.0 / 5
817
تگها: دلار , طلا , قیمت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد