دکورپرداز
دکور پرداز

چقدر کارت بانکی در کشور داریم؟

چقدر کارت بانکی در کشور داریم؟

تا آخر مرداد ماه سالجاری تعداد انواع کارت های بانکی در کشور به بیشتر از ۴۰۱ میلیون رسیده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مانده کارت های بانکی صادر شده بانک ها تا آخر مرداد سال جاری از آن حکایت می کند که هم اکنون معادل ۴۰۱ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۵۱۷ عدد کارت بانکی در چارچوب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک در کشور وجود دارد.
بررسی آمار بانک مرکزی نشان داده است که بانک ملی با صدور انواع کارت بانکی در رده اول صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.
تا آخر مرداد سالجاری بالغ بر ۲۶۳ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۶۳۷ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در کشور وجود دارد که بانک ملی ایران با تعداد ۴۵ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۲۱۶ کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در بین بانک ها و موسسات اعتباری کشور را داشته است.
بانکهای صادرات، ملت و سپه در رده های بعدی قرار دارند و بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است.
همچنین، طبق آخرین اعلام بانک مرکزی معادل شش میلیون و ۶۴۲ هزار و ۲۲ عدد کارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی با تعداد دو میلیون و ۳۷۱ هزار و ۶۵۶ عددکارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در بین بانک ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.
علاوه براین، آمار بانک مرکزی نشان داده است ۱۲۹ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۸۲۸ عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی ایران با صدور ۳۳ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۶۰ عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و بعد از آن هم بانکهای پارسیان و ملت قرار دارند.
طبق این گزارش، معادل یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۳۰ عدد کارت پول الکترونیک هم تا آخر مرداد ماه سالجاری در کشور وجود دارد که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.
منبع:

1400/06/13
22:07:08
0.0 / 5
1383
تگها: بازار , صادرات
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد