دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

با شاخص صعودی بورس عکس یادگاری نمی اندازیم!

با شاخص صعودی بورس عکس یادگاری نمی اندازیم!

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روند صعودی بازار سرمایه در هفته های اخیر اظهار نمود: زمانی که بازار نزولی بود و اعلام می کردیم روند نزولی ربطی به سازمان ندارد مورد انتقاد قرار می گرفتیم اما در ایام صعودی هم بر این نکته تاکید می کنم، با شاخص صعودی هم عکس یادگاری نمی اندازیم.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمدعلی دهقان دهنوی در نخستین گردهمایی میز صنعت شرکت های سبدگردان با تاکید براینکه مشکلات شرکت های سبدگردان، مشکلات سازمان بورس است، اظهار داشت: سهم سرمایه گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه هنوز به سهم مناسبی نرسیده است. به هیچ وجه این روند را قبول نداریم و شرایط باید به نفع سرمایه گذاری غیرمستقیم تغییر کند.
وی با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در سال قبل اظهار نمود: سال قبل شاهد خوبی بر این ماجرا است. اشخاصی که شغل دیگری دارند نباید در ساعت کار خود حواسشان به بازار سرمایه باشد. این روند باید تغییر کند. لطمه های زیادی در سال قبل به برخی افراد که آگاهی کافی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه نداشتند وارد شد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: زمانی که روند شاخص نزولی می شد اعلام می کردیم ربطی به سازمان ندارد و مورد انتقاد قرار می گرفتیم اما در این روزها هم اعلام می کنم صعود شاخص ربطی به سازمان ندارد و با آن عکس یادگاری نمی اندازیم.
دهقان با تاکید بر این که شاخص بورس تابع عوامل مختلفی است، توضیح داد: شاخص تابع تحولات اقتصادی، وضعیت صنایع و… است و قیمت یک سهم نیز علاوه بر تحولات کلان تابی از عملکرد مدیران است. وظیفه سازمان نیز نظارت بر این پروسه است تا تخلفی صورت نگیرد.

افراد باید ریسک بازار سرمایه را بپذیرند
ایشان سپس با تاکید بر این که سرمایه گذاری در بازار سرمایه همراه با ریسک است، توضیح داد: فردی که نمی تواند ریسک بازار را مدیریت کند نباید بصورت مستقیم وارد بازار سرمایه شود. اگر فردی مستقیم وارد شد، مسئولیت ریسک با خودش است. البته سرمایه گذاری غیرمستقیم هم بدون ریسک نیست اما ریسک آن کنترل شده است.
رییس سازمان بورس افزود: سفارش می شود در این قسمت هم با آگاهی انتخاب کنند. سازمان باید فضای سرمایه گذاری غیرمستقیم را آماده کند. خدمات سبدگردان ها باید مدیریت ثروت و دارایی باشد.
دهقان اشاره کرد: سازمان در تسهیل مجوزها هیچ حرفی ندارد به شرطی که درخواست ها با اصول سازمان تناقض نداشته باشد. نباید شفافیت کم شود، باید منافع مردم حفظ شود.1400/06/13
23:08:23
0.0 / 5
1318
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد