دکورپرداز
دکور پرداز

جزئیات تفکیک شده واردات 40 و دو دهم میلیون دوز واکسن کرونا

جزئیات تفکیک شده واردات 40 و دو دهم میلیون دوز واکسن کرونا

طبق اعلام گمرک ایران از نیمه بهمن سال قبل تابحال بیشتر از ۴۰.۲ میلیون دوز واکسن وارد کشور و فورا تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، تازه ترین مکاتبه صورت گرفته بین گمرک ایران و سازمان غذا و دارو حاوی جزئیات واردات واکسن در چند ماه گذشته است.
آنطور که ارونقی -معاون فنی گمرک ایران- به شانه ساز -رئیس سازنان غذا و دارو - اعلام نموده است، از ۱۵ بهمن ۹۹ تا ۱۴ شهریور سالجاری ۴۶ محموله واکسن کووید-۱۹ از راه فرودگاه امام خمینی وارد کشور شده و بعد از انجام فوری تشریفات گمرکی به صورت حمل یکسره شبانه روزی و از پای پرواز به صورت مستقیم تحویل نمایندگان وازدت باداشت شده است.
بر طبق این گزارش، طی این مدت ۴۰ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۸۹۴ دوز واکسن از کشورهای چین، ژاپن، ایتالیا، روسیه کره جنوبی و هند وارد ایران شده است
بررسی جزئیات محموله های وارداتی واکسن نشان داده است که بیشترین محموله به واکسن سینوفارم از چین با ۲۶ محموله حاوی ۳۱ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۶۸۴ دوز اختصاص دارد.
در سایر محموله های وارداتی، سه محموله واکسن آسترازنکا از ژاپن به تعداد دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دوز وارد شده است.
همینطور یک محموله واکسن از ایتالیا( کوواکس) به تعداد یک میلیون و ۴۵۲ هزار دوز، یک محموله آسترازنکا (کوواکس) با یک میلیون و ۴۴۹ هزاز و ۶۰۰ دوز و همینطور محموله دیگری از کوواکس از کره جنوبی با ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز وارد ایران شده است
در سایر محموله های واراتی، ۱۱ محموله اسپوتنیک به تعداد یک میلیون و ۴۵ هزار دوز از روسیه و همینطور دو محموله دیگر از این کشور از واکسن آسترازنکا به تعداد ۹۶۳ هزار دوز وارد شده است.
یک محموله هم واکسن هندی (بهارات) به تعداد ۱۲۵ هزار دوز در میان واکسن های وارداتی به ایران قرار دارد.

منبع:

1400/06/14
21:49:41
0.0 / 5
1098
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد