دکورپرداز
دکور پرداز

تورم قطر زیر سه درصد آمد!

تورم قطر زیر سه درصد آمد!

به گزارش دکور پرداز نرخ تورم قطرمجددا در محدوده کاهشی قرار گرفت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم لبنان در دوره ۱۲ ماه منتهی به آگوست به ۱۳۷.۸ درصد رسید که این نرخ تورم در مقایسه با دوره زمانی مشابه منتهی به ماه قبل ۱۴.۳ درصد بیشتر شده است. لبنان که پیش تر هم درگیر بحران ارزی شده بود بعد از انفجار مرگبار بندر بیروت با شرایط پیچیده تری روبرو شده و خیلی از کارشناسان گفته اند وضعیت اقتصادی این کشور در ماه های پیش رو بدتر خواهد شد. از زمان جنگ داخلی لبنان در سه دهه قبل تابحال هیچ وقت تورم این کشور سه رقمی نشده بود.
در میان بخش های مختلف، مواد غذایی و نوشیدنی با تورم ۲۹۰.۴ پیشران تورم بوده است و بعد از این بخش هم حمل و نقل با تورم ۲۹۰.۲ درصدی و پوشاک با ۲۸۸.۵ درصدی قرار دارند. از سوی دیگر کمترین تورم در ارتباط با فرهنگ و آموزش با ۱۱۵.۱ درصد بوده و آب و برق با تورم ۱۲۸.۷ درصدی دیگر بخش کاهنده تورم بوده است.
بر اساس ماهانه نرخ تورم لبنان ۱۰.۳ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل آن ۴.۲ درصد بیشتر شده است. متوسط تورم لبنان در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۱ میلادی معادل ۳۴.۳ درصد بوده که بیشترین تورم ثبت شده در دوره فوق ۱۴۵.۸ درصد و کمترین تورم هم منفی ۴.۶۷ درصد بوده است.
از سوی دیگر نرخ تورم قطر در دوازده ماه منتهی به آگوست با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به بازه زمانی مشابه منتهی به ماه قبل به ۲.۹۵ درصد رسید که کمترین تورم ثبت شده در این کشور در سه ماه اخیر به حساب می آید. در میان بخش های مختلف، آب و برق با تورم منفی ۴.۷۶ درصدی بیشترین تأثیر را در کاهش تورم داشته است و بعد از آن هم لباس و پوشاک با تورم منفی ۲.۴۱ درصدی قرار دارند. از طرفی لوازم منزل با تورم ۲.۳۶ درصدی پیشتاز گروه های تورمی بوده است.
بر اساس ماهانه نرخ تورم قطر ۰.۳ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۱ درصد بیشتر شده است. لازم به ذکر است که متوسط تورم قطر در بازه زمانی ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۱ میلادی معادل ۲.۳۶ درصد بوده که بیشترین تورم ثبت شده در دوره فوق ۱۶.۵۹ درصد و کمترین تورم هم منفی ۹.۹۶ درصد بوده است.
منبع:

1400/07/01
23:34:23
0.0 / 5
1466
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد