دکورپرداز
دکور پرداز

بورس و فرابورس نوسانی شدند

بورس و فرابورس نوسانی شدند

بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات توانسته بود تا رقم یک میلیون و ۴۸۱ هزار واحد هم افزایش یابد در ساعات میانی روندی کاهشی به خود گرفت و تا رقم یک میلیون و ۴۷۴ هزار واحد هم کاهش پیدا کرد. البته در ساعات پایانی باردیگر توانست کمی صعودی شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۳۲۱۳ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۴۷۶ هزار واحد را ثبت نمود. این در شرایطی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۲۲۴۸ واحد کاهش پیدا کرد و در رقم ۴۲۲ هزار و ۵۷۸ واحد ایستاد.
معامله گران این بازار ۸۹۷ هزار معامله به ارزش ۶۶ هزار و ۵۷۰ میلیاردریال انجام دادند.
به صورت کلی ۱۶۵ نماد بورسی مثبت و ۲۲۱ نماد بورسی منفی بودند که از میان آنها صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، توسعه معادن و فلزات، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

فرابورس هم نوسانی بود
بازار فرابورس هم مانند بازار بورس روزی پرنوسان داشت؛ به صورتی که شاخص کل این بازار که در ساعات ابتدایی معاملات تا ۲۱ هزار و ۴۸۹ واحد افزایش پیدا کرده بود در ساعات میانی و پایانی روندی صعودی به خود گرفت و در نهایت با ۱۸ واحد افزایش در رقم ۲۱ هزار و ۳۲۰ واحد ایستاد.
در این بازار ۵۱۰ هزار معامله به ارزش ۸۶ هزار و ۱۶۲ میلیاردریال انجام دادند.
۱۳۶ نماد فرابورسی مثبت و ۱۲۸ نماد منفی بودند که از میان آنها بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری صبا تأمین و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
منبع:

1400/07/12
10:12:49
0.0 / 5
966
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد