دکورپرداز
دکور پرداز
زنگنه:

احکام برزمین مانده بودجه 1400 باید عملیاتی شود

احکام برزمین مانده بودجه 1400 باید عملیاتی شود

به گزارش دکور پرداز سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید با اشاره به اینکه احکام بر زمین مانده بودجه 1400 باید عملیاتی شوند، اظهار نمود: تاکید ما در این خصوص برمبنای شفافیت و اصلاح ساختار است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بعد از ارائه گزارش بودجه توسط میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی امروز مجلس اظهار نمود: همانطور که رهبری معظم انقلاب فرمودند در قانون اساسی بر تفکیک قوا و قانون گرایی تاکید شده، شأن قوانین به ویژه شأن عالی ترین قانون سالانه باید رعایت شود. در قانون بودجه ۱۴۰۰ احکام مختلفی وجود دارد که قسمتی از آنها بر زمین مانده است. وجه هزینه ای هم ندارد فقط احکام تکلیفی است که در تبصره ها وجود دارد.
وی افزود: تاکید ما براین احکام برمبنای شفافیت و اصلاح ساختار است. در حقیقت این احکام بر زمین مانده باید به سرانجام برسند. در دولت قبل یکسری نهادهای موازی در تصمیم گیری هایی که شأن مجلس بود مبادرت به تصمیم گیری می کردند. متاسفانه امروز نیز این مساله ادامه دارد.
سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید عنوان کرد: برای مثال درباب بحث حقوق کارکنان شرکت نفت در یک شورایی تصمیم گیری می شود. در صورتیکه بر طبق اصل ۵۲ قانون اساسی هرگونه تغییر در جداول بودجه باید بصورت متمم به مجلس شورای اسلامی بیاید. این رویه غلطی است در دولت قبل به بهانه های مختلف همچون کرونا و جلسه سران قوا این تصمیم گیری ها انجام می شد و مجلس شورای اسلامی دور زده می شد، ولی امروز و الان تصمیم گیری ها باید بر طبق قانون صورت گیرد.
منبع:

1400/07/18
11:58:35
0.0 / 5
1135
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد