دکورپرداز
دکور پرداز

ایرانیها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند!

ایرانیها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند!

دکور پرداز: استانبول محبوب ترین مقصد خرید خانه برای اتباع بیگانه همچون ایرانیها در ترکیه است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کاهش محدودیت های کرونائی در ترکیه سبب شده تا تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه افزایش داشته باشد؛ به شکلی که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در ماه سپتامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۵.۸ درصد افزایش داشته و به ۶۶۳۰ واحد رسیده است. بعد از کاهش ارزش پول ملی ترکیه، جذابیت خرید خانه توسط خارجی ها بیشتر شده است.
از کل ۱۴۷ هزار و ۱۴۳ خانه فروخته شده، استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه بوده و طی یک سال اخیر ۲۸ هزار و ۲۲۹ مورد از کل معاملات مسکن صورت گرفته مربوط به این شهر بوده است. بعد از استانبول نیز شهرهای آنکارا با ۱۴ هزار و ۲۱۸ مورد و ازمیر با ۸۸۰۶ مورد، محبوب ترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه بوده اند.
بگفته مرکز آمار ترکیه، در ماه سپتامبر اتباع ایرانی با خرید ۱۳۲۳ واحد خانه، بزرگ ترین گروه بزرگ خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده اند و عراقی ها با خرید ۹۹۰ خانه در رده دوم این ماه قرار گرفته اند. شهروندان روسی با خرید ۵۴۰ خانه در ترکیه سومین گروه بزرگ خارجی خریدار مسکن بوده اند. محبوب ترین شهرها برای خرید خانه توسط اتباع خارجی در این بازه زمانی استانبول با ۲۹۹۵ خانه، آنتالیا با ۱۳۵۸ خانه و آنکارا با ۴۰۸ خانه بوده است.
سال قبل در مجموع ۴۰ هزار و ۸۱۲ خانه در ترکیه به خارجی ها به فروش رسید که این رقم نسبت به سال پیش از آن، ۱۰.۳ درصد کم شده است.
طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر می توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند. از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی ها رونق زیادی گرفته است.
تامر اوزرت- مدیر گروه اوزیورتلار- اظهار داشت: نوسانات بازار ارز روی بخش مسکن ترکیه هم دارای نتایج مثبت و هم منفی بوده اما کاهش ارزش پول ملی موجب ارزان تر شدن خانه پیش چشم خریداران خارجی شده است.
منبع:

1400/07/22
12:58:54
0.0 / 5
1186
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد