دکورپرداز
دکور پرداز

رونمایی از آکادمی بانکداری دیجیتال و آزمایشگاه کنجکاوی صاد

رونمایی از آکادمی بانکداری دیجیتال و آزمایشگاه کنجکاوی صاد

به گزارش دکور پرداز ​آکادمی بانکداری دیجیتال، آزمایشگاه کنجکاوی و مرکز رشد و نوآوری هلدینگ فناوری بانک صادرات ایران (صاد) رونمایی گردید.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک صادرات ایران، آکادمی بانکداری دیجیتال، آزمایشگاه کنجکاوی و مرکز رشد و نوآوری هلدینگ فناوری بانک صادرات ایران (صاد) با هدف ایجاد و توسعه زیرساخت ها و اکوسیستم بانکداری دیجیتال، تربیت نیروی های خلاق و استفاده از ظرفیت های فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری طی نشستی با حضور مدیران ارشد بانک صادرات ایران رونمایی گردید.
حجت اله صیدی در این برنامه با تکیه بر این که تشکیل هلدینگ فناوری و نوآوری صاد در بانک صادرات ایران با جدیت دنبال شده است، از تداوم فعالیت این هلدینگ و مسیر پیش روی آن ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: برنامه های عرضه شده در طرح ها و برنامه های این هلدینگ، آینده نگرانه است. ذات عالم دیجیتال با نوآوری و تغییر همراه می باشد و هر تحولی در این عرصه امکان دارد سه تا شش ماه بیشتر دوام نداشته باشد. ازاین رو باید سیر طبیعی آنرا در نظر گرفت.
وی در بیان عاملهای مهم در رشد و توسعه کشورها، اهمیت پژوهش را تصریح کرد و اضافه کرد: با این که منابع، نیروی انسانی، شیوه حکمرانی، دانشگاه ها، جغرافیای سیاسی و ترکیب جمعیتی را برای رسیدن به رشد و توسعه مهم دانسته اند و حتی نمی توان به یک فرمول ساده برای آن دست یافت اما پژوهش در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در کشورهایی که پژوهش از وزن و اهمیت بالایی برخوردار بوده است، توانسته اند به صورت مناسب به اهداف توسعه دست یابند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران تصریح کرد: اتفاقی که امروز در هلدینگ فناوری و نوآوری صاد رخ می دهد، تقویت جنبه پژوهشی آن است که امیدواریم برای بانک صادرات ایران و اقتصاد کشور دستاوردهای بزرگی به همراه داشته باشد و این بانک بتواند از این مسیر از توانایی های دانش آموزان و دانشجویان نخبه و صاحب ایده استفاده نماید.
صیدی اظهار نمود: پژوهش با تمامی ارکان و اجزایش همچون آکادمی، آزمایشگاه و مرکز رشد باید وجود داشته باشد. بدون آنها نمی توان به رشد و ارتقا دست یافت و در این راه باید به صورت جدی فعالیت و برای آن هزینه پرداخت کرد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه بین خروجی و دستاورد تفاوت وجود دارد، تصریح کرد: دستاوردهای هلدینگ فناوری و نوآوری صاد باید در بانک صادرات ایران به صورت مؤثر نسبت به اصلاح برخی فعالیت ها یا برقراری یک سیستم عمل کند تا مأموریت اصلی این هلدینگ تحقق یابد.
وی با ابراز شادمانی و ضمن اشاره به علاقه بوجود آمده در میان کارکنان این هلدینگ، برای آن آرزوی موفقیت کرد و اضافه کرد: جذب نیروی های خلاق از تمام نقاط کشور باید مورد توجه قرار گیرد؛
ضمن این که تربیت بانکداران برتر بر مبنای استانداردهای روز دنیا از میان بانکداران بانک صادرات ایران برای ۱۰ سال آینده بانک هم باید مورد توجه این هلدینگ و البته در هماهنگی با اداره کل آموزش بانک باشد.
در این نشست صادق فرامرزی، مدیرعامل هلدینگ فناوری و نوآوری صاد با معرفی آکادمی بانکداری دیجیتال، آزمایشگاه کنجکاوی و مرکز رشد و نوآوری هلدینگ فناوری و نوآوری بانک صادرات ایران (صاد)، از طریق اندازی مسابقه دانش آموزی و دانشجویی بعنوان «ایده برتر» توسط این هلدینگ برای جذب نیروی نخبه و با استعداد در سرتاسر کشور اطلاع داد و اضافه کرد: با برگزاری یک مسابقه در سرتاسر کشور از میان کسانی که پاسخ های خلاقانه به پرسش ها بدهند، ۵۰ نفر برگزیده شده و مورد تشویق قرار خواهند گرفت. از این میان ۱۰ نفر هم از امکانات آزمایشگاه های هلدینگ استفاده می نمایند.
وی ضمن اشاره به این که یکی از مهم ترین موضوعات روز شرکتهای حوزه فناوری، مبحث سرمایه های انسانی است، اظهار داشت: یکی از مهم ترین مباحث در حوزه مسئولیت اجتماعی بحث تربیت نیروهاست و بهتر است که این نیروها را همزمان با آموزش مباحث اولیه حوزه فناوری و بانکی به خدمت بگیریم. بنابراین دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان نخبه در سرتاسر کشور همچون مناطق کم برخوردار کشور در این طرح مدنظر قرار خواهند گرفت.
فرامرزی اضافه کرد: تحول دیجیتال به مفهوم تغییر ابزارها و تجهیزات نیست، بلکه تغییر پارادیم در این تحول جایگاه ویژه ای داشته و آموزش در این میان نقش اساسی دارد و آموزش در این مجموعه به شکل جدی دنبال خواهد شد.
در این نشست همینطور چارچوب توسعه دیجیتال با هدف تلفیق حوزه های فناوری با بخش های مختلف بانکداری یاد شده کارشناسان قرار گرفت و هدف از ایجاد آزمایشگاه کنجکاوی صاد، یاری رساندن به بانک جهت تحقق اهداف تحول دیجیتال عنوان شد.
گفتنی است آزمایشگاه خلاقیت از راه اجرایی سازی طرح های فناورانه پیشرفته نظیر بلاک چین و اینترنت اشیا مورد توجه این آزمایشگاه خواهد بود.
همچنین توسعه اقتصادی کشور از راه فرصت های پیش روی اقتصاد دیجیتال و گسترش فرهنگ و دانش بانکداری دیجیتال از اهداف آکادمی صاد عنوان شده است.
در این آکادمی دوره های آموزش عالی بلندمدت DBA و MBA بانکداری دیجیتال، دوره های میان مدت تخصصی راهبری تحول و بانکداری دیجیتال و دوره های تخصصی زبان انگلیسی بانکداری و همینطور سمینارها و دوره های تکدرس مورد توجه قرار گرفته است.


منبع:

1400/07/23
10:38:24
0.0 / 5
1102
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد