دکورپرداز
دکور پرداز
گمرك به دكور پرداز اعلام كرد

جزئیات تردد مسافر در مرزهای زمینی

جزئیات تردد مسافر در مرزهای زمینی

دکور پرداز: طبق اعلام مسئولان گمرک ایران، طی هفته های اخیر حدودا تمامی مرزهای زمینی برای ورود و خروج مسافر از کشور بازگشایی و فعال شده و مسافران با رعایت پروتکلهای بهداشتی امکان تردد دارند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، از اسفند ۱۳۹۸ و با شدت گرفتن شیوع کرونا محدودیت هایی در مرزها در حوزه تجاری و مسافری اعمال شد، ولی به تدریج در اوایل سال ۱۳۹۹ محدودیت تجاری و مبادلات کالا برطرف و با رعایت پروتکلهای بهداشتی و عموما به صورت ترانشیپمنت تجارت از سرگرفته شده بود ولی تا همین مدتی پیش تردد مسافر از مرزها و حتی ورود به ایران حتی به صورت زمینی ممنوع بود مگر در شرایط خاص و با مجوزهای خاص صورت می گرفت.

اما طی یکی - دو هفته گذشته شرایط تغییر کرده و با رفع محدودیت ها ورود مسافر از مرزهای زمینی و حتی خروج آن از سر گرفته شده است.

اعلام لطیفی - سخنگوی گمرک ایران- به ایسنا نشان داده است که هم اکنون مرز ترکیه به صورت کامل باز است و مسافران می توانند از راه زمینی وارد یا بیرون بروند. همینطور مرز افغانستان، پاکستان، ارمنستان و همینطور مرز کشورهای حاشیه خلیج فارس با مشکلی در حد تردد مسافر مواجه نیست، البته داشتن تست پی سی آر و کارت واکسیناسیون برای ورود در اغلب این کشورها الزامی است.

طبق این گزارش، در مرز عراق همچنان محدودیت ها وجود دارد و ورود به بخش عربی این کشور صرفاً به صورت هوایی مجاز است، در راه زمینی مسافران برای ورود فقط می توانند به بخش اقلیم کردستان عراق تردد کنند اما باید مجوز لازم را دریافت نمایند.

همچنین در مرز ترکمنستان ولی محدودیت ها پابرجا و ورود و خروج مسافر همچنان صورت نمی گیرد.

این در حالی است که تردد مسافر در مرزها از راه هوایی هم از مدت ها پیش با مشکلی مواجه نبوده و درجریان است.

به گفته سخنگوی گمرک ایران، هم اکنون تردد کالا با مشکلی مواجه نیست اما طی روزهای اخیر پذیرش کالا از سمت روسیه که عموما تره بار است با کاهش روبرو شده است.


منبع:

1400/08/23
10:01:42
0.0 / 5
988
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد