دکورپرداز
دکور پرداز
معاون اول رئیس جمهور:

با محدودیت های درآمدی مواجه هستیم

با محدودیت های درآمدی مواجه هستیم

به گزارش دکور پرداز معاون اول رئیس جمهوری با تکیه بر این که گرانی زمینه ها و پیش فرض هایی دارد، اظهار داشت: با یک کسری بودجه جدی و محدودیت های درآمدی مواجه هستیم و چیزی که تحویل گرفتیم تورم بالایی بود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمد مخبر طی سخنانی در مراسم افتتاح ۲۵۵۰ پروژه محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفین و آغاز عملیات اجرایی راه اندازی ۴۰ هزار مسکن مددجویی که در محل این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه دولت مصمم است از همه ظرفیت های بسیج استفاده نماید، اظهار نمود: در همه مشکلاتی که هم اکنون با آن مواجه هستیم دولت مصمم است از ظرفیت بسیج حداکثر استفاده را داشته باشد. چون نماد مردم بسیج است. بسیجی قشر خاصی و جریان خاصی نیست هیچ مشخصه خاص خارج از مردمی بودن ندارد. بسیج یک مکتب الهی است که تمام شئونات افراد را در بر می گیرد.
وی با یادآوری حضورش در جریان زلزله هرمزگان، تصریح کرد: من در همه اتفاقاتی که در کشور افتاده، معمولا جزو افرادی بودم که در مسئولیت قبلی هم حضور اولیه ای در جریان حوادث داشتم. اما هیچ کجا حضور پیدا نکردم مگر این که تنها دادرس مردمی که گرفتار مصیبت و حادثه شده بودند را بچه های بسیج دیدم.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: در سیل و در زلزله و در محرومیت زدایی ما جزو دستگاه هایی بودیم که در این بخش نسبتاً فعال بودیم ولی هیچ جا جلوتر از بسیج نبودیم و جلوتر از آنها حضور پیدا نکردیم. در هر بحرانی، بسیج نخستین جریانی بود که حضور پیدا می کرد.
مخبر با اشاره به اینکه امروز کشور با مشکلات متفاوت و مختلفی مواجه می باشد، اظهار نمود: مشکلاتی که در جمهوری اسلامی هست، نسبت به چاره هایی که خداوند به ودیعه برای ما گذاشته، اصلاً قابل قیاس نیست. ما مشکل بیکاری، تورم و گرانی داریم ولی واقعاً نعمت هایی که خداوند در این کشور قرار داده، هر کدام می تواند یکجا این مسائل را حل کند.
وی خاطرنشان کرد: ما در معضلاتی که به مردم رجوع کردیم موفق بودیم. هرجا گرفتاری در کشور وجود داشته و نظام و حکومت و دولت به مردم مراجعه نموده آنجا موفق شده است.
معاون اول رئیس جمهوری با تکیه بر این که گرانی زمینه ها و پیش فرض هایی دارد، اظهار داشت: با یک کسری بودجه جدی و محدودیت های درآمدی مواجه هستیم و چیزی که تحویل گرفتیم تورم بالایی بود.
مخبر خاطرنشان کرد: ارز ترجیحی را مفید به حال کشور نمی دانم. ارز ترجیحی جزو ابزارهایی بود که فنر قیمت ها را در این چند سال متراکم نگه داشته است. متاسفانه بخش عمده مجوزی که مجلس برای سال ۱۴۰۰ روی ارز ترجیحی اختصاص داده بود، وقتی که دولت جدید آغاز به کار کرد این بودجه ها هزینه شده بود، در نتیجه با مشکلات متفاوتی مواجه بودیم.
وی با یادآوری این که تدابیر خوبی شکل گرفته است ولی اساسا زمان بر است، اظهار داشت: سه سیاست دولت برای تأمین کالای اساسی مردم سیاست های دولت در زمینه تأمین کالای اساسی مردم سه وجه را دنبال می کند، اول این که اجازه ندهیم فراوانی جنس گرفتار اختلال و اختلال شود. دوم این که قیمت ها است و این را تدبیر می نماییم که ثبات یابد و سومین هدف هم ارزانی اقلام است.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار نمود: به نظر من دو سیاست اول و دوم درحال اتفاق افتادن است؛ ما در بحث فراوانی اجناس مشکلی نداریم و این بخش به نقطه اطمینانی رسیده است. در تمام کشور که بگردید کمبودی در مغازه ها وجود ندارد. اما گرانی وجود دارد که روی آن هم تدبیر و برنامه ریزی می نماییم که البته این به ابعاد و جاهای مختلف بستگی دارد که بخشی از آن زمان بر است.
مخبر ضمن اشاره به عوامل مسبب گرانی یعنی تورم و کسری بودجه، اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۱ خوب در نظر گرفته شده است و آثارش را مردم خواهند دید. سازمان برنامه بودجه مصمم است بودجه ۱۴۰۱ را بدون کسری ببندد که این خود قدم بزرگی است و مردم نتیجه سیاست های ضد تورمی دولت را در آینده خواهند دید.
منبع:

1400/08/30
11:36:59
0.0 / 5
1108
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد