دکورپرداز
دکور پرداز
وزیر اقتصاد:

هوشمندسازی اقتصاد رویکرد قطعی دولت می باشد

هوشمندسازی اقتصاد رویکرد قطعی دولت می باشد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه هوشمندسازی اقتصاد رویکرد قطعی دولت می باشد، اظهار داشت: هم اکنون از ۱۵ دستگاه ایکس ری کانتینری به ۱۷ دستگاه رسیده ایم و در یکی - دو سال آینده هم بیشتر از این مقدار به ظرفیت فعلی اضافه می شود که در سه ماه آینده هر سه ماه یکبار یک افتتاح جدید در حوزه ایکس ری های کانتینری با محوریت تولید داخل خواهیم داشت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی امروز(دوشنبه) به همراه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از مرکز شبیه سازی سامانه جامع امور گمرکی، کشفیات گمرک و مانیتورینگ سامانه های ایکس ری گمرکات بازدید نمود.
در این بازدید، با دستور ویدئو کنفرانسی وزیر امور اقتصادی و دارایی از دو سامانه ایکس ری کانتینری ساخت شرکت دانش بنیان داخلی در گمرکات شهید رجایی استان هرمزگان و اینچه برون استان گلستان رونمایی گردید.
وزیر اقتصاد در این بازدید با اشاره به اینکه بخشی از این پیشرفت در حوزه ایکس ری های کانتینری تولید داخل به خدمات شهید فخری زاده در گمرک اینچه برون برمی گردد، اظهار نمود: هوشمند شدن نظارت گمرکی از راه دستگاههای ایکس ری کانتینری تولید داخل یکی از نقاط قابل توجه در فرآیند نظارت و کنترل گمرکی و ترانزیتی است که حالا از ۱۵ دستگاه ایکس ری کانتینری به ۱۷ دستگاه رسیده ایم و در یکی دو سال آینده بیشتر از این مقدار به ظرفیت فعلی اضافه می شود.
وی ادامه داد: در سه ماه آینده هر سه ماه یکبار یک افتتاح جدید در حوزه ایکس ری های کانتینری با محوریت تولید داخل خواهیم داشت. هوشمندسازی رویکرد قطعی دولتی سیزدهم است و با سرعت و جدیت به این سمت حرکت خواهد نمود که در این حوزه از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و هوش مصنوعی برای نظارت بر ایکس ری های کانتینری استفاده می نماییم.

خاندوزی افزود: متصل کردن سامانه های اقتصادی کشور به سامانه های مرتبط به حوزه تجارت و گمرک از اولویت هاست تا با جدیت بیشتری سامانه های ذیل وزارت خانه ها به یکدیگر متصل شوند که از یکپارچگی اطلاعات برای حکمرانی اقتصادی دقیق تر و هوشمندتر استفاده نماییم.1400/09/09
11:51:08
0.0 / 5
1053
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد