دکورپرداز
دکور پرداز

قیمت طلا صعودی یا نزولی خواهد بود؟

قیمت طلا صعودی یا نزولی خواهد بود؟

عوامل بنیادی بازار طلا از اوایل نوامبر 2019 تا اواخر سپتامبر 2020 صعودی یا روند مثبت بوده و از اوایل اکتبر 2020 تا اواخر اکتبر سال جاری روند نزولی یا منفی داشتند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از اینوستینگ، محرک اصلی قیمت طلا و فلزات گرانبها کاهش نرخ بهره واقعی است.
کلمه مهم در این روند کاهش است؛ کاهش نرخ های واقعی (یا بازده واقعی) جذابیت فلزات گرانبها را بعنوان پول می افزاید و افزایش نرخ های واقعی برعکس عمل خواهدنمود.
یکی از معیارهای نرخ واقعی فلزات گرانبها، نرخ واقعی صندوق های فدرال رزرو (FFR) است و هم اکنون، FFR واقعی به سمت نزول و ادامه نزول آن بسیار بعید و طلا نیز درحال بازگشت به نرخ های واقعی است.
طلا در سال ۲۰۱۱ به اوج خود رسید و این شاخص تا اوایل سال ۲۰۱۳ به پایین ترین سطح خود بازنگشت اما در آگوست ۲۰۲۰ اوج باردیگر را تجربه نمود و این شاخص یک سال بعد پایین آمد.
اگر نرخ تورم از ۶ درصد به ۳ تا ۴ درصد کم شود و فدرال رزرو چند بار نرخ ها را افزایش دهد (یک سناریوی قابل قبول)، نرخ های بهره واقعی چندین درصد افزایش می یابد.
کاهش قیمت طلا می تواند بازتابی از احتمال موارد ذکر شده یا نتایج مشابه باشد.
نرخ بهره واقعی باید پایین و منفی بماند تا بار بدهی تحت کنترل باشد اما دوره هایی وجود خواهد داشت که نرخ های بهره واقعی باردیگر افزایش می یابند.
عوامل بنیادی در صعودی نشدن طلا و روند نزولی آن امکان خرید را فراهم نموده است اما موج قیمت طلا بعد از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تغییر خواهدنمود.1400/09/21
14:19:03
0.0 / 5
1134
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد