دکورپرداز
دکور پرداز
با دستور رئیس جمهور؛

سهمیه جدید ارز مورد نیاز واردات دارو

سهمیه جدید ارز مورد نیاز واردات دارو

به گزارش دکور پرداز بانک مرکزی در اطلاعیه جدید خود از تأمین ارز مورد نیاز دارو و تعیین سهمیه جدید ارزی برای این کالا اطلاع داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام نمود: بر مبنای دستور رئیس جمهور در مورد «ضرورت توجه به تأمین و تخصیص ارز مورد نیاز دارو و مواد اولیه»، بانک مرکزی با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بر مبنای اولویت های اعلامی آن وزاتخانه، ضمن تخصیص سهمیه جدید در این خصوص، حداکثر تلاش لازم را برای تأمین ارز مورد نیاز معمول خواهد نمود.
لازم به ذکر است با عنایت به تعیین سهمیه جدید برای وزارت بهداشت، بانک مرکزی با هماهنگی وزارت خانه مربوطه، نسبت به تأمین ارز مورد نیاز واردات دارو و مواد اولیه ان، به فوریت اقدام خواهد نمود.
در راستای تأمین ارز مورد نیاز دارو و تجهیزات پزشکی از محل سهمیه ارزی وزارت بهداشت، از آغاز سال تاکنون، حدود ۲.۵ میلیارد دلار به نرخ ارز ترجیحی برای تأمین مواد اولیه و دارو و تجهیزات پزشکی بر اساس تعیین اولویت توسط وزارت بهداشت، تأمین ارز صورت گرفته است.
شایان ذکر است علاوه بر مبلغ فوق به میزان ۱.۵ میلیارد دلار هم به نرخ ارز ترجیحی برای تأمین واردات واکسن کرونا و تجهیزات پزشکی تولید داخلی تأمین ارز صورت پذیرفته است.


منبع:

1400/09/27
11:51:35
0.0 / 5
1074
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد