دکورپرداز
دکور پرداز
مدیرعامل سازمان بورس كالای ایران اعلام كرد؛

معامله بیشتر از 2 و دو دهم میلیون تن محصول شرکتهای استان مرکزی در بورس

معامله بیشتر از 2 و دو دهم میلیون تن محصول شرکتهای استان مرکزی در بورس

به گزارش دکور پرداز مدیرعامل سازمان بورس کالای ایران اظهار داشت: امسال حدود ۲ میلیون و ۲۴۱ هزار تن محصول از شرکتهای استان به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومان در بورس عرضه و مورد معامله قرار گرفته است.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، حامد سلطانی نژاد عصر یکشنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضمن اشاره به این که تابلوی معاملات به صورت زنده در بورس کالای ایران به نمایش در می آید، اظهار نمود: بورس پیشرفته می تواند اقتصاد را پیش بینی نماید اما با عنایت به تورم غیرقابل پیشبینی در کشور نمی توانیم از این ابزار قابل پیشبینی بورس استفاده نماییم.
وی افزود: هیچ محدودیت در مدت فروش وجود ندارد بلکه عرضه کننده مدت فروش خویش را اعلام می کند و برخی کالاها به میزان محدود تولید می شود و در زمان کوتاهی عرضه می شود.
مدیرعامل سازمان بورس کالای ایران اظهار داشت: نظارت بر صنایع پایین دستی برای بورس تعریف نشده بلکه بورس محل انجام معاملات است، تنها بورسی در کشور هستیم که تسویه چند ماهه را شروع کرده ایم و هم اکنون ۱۸ بانک به اتاق پایاپای بورس کالای ایران متصل هستند.
سلطانی نژاد اظهار داشت: سال قبل ۳۳ میلیون تن انواع کالا به ارزش ۳۵۰ هزار میلیارد تومان در بورس ارائه شد اما سال جاری تا ۲۷ آذرماه جاری بیشتر از ۴۹ میلیون تن کالا به ارزش بیشتر از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان عرضه شده است.
وی افزود: واحدهای تولیدی مثل پتروشیمی و پالایشگاه شازند، آلومینیوم ایران و سیمان ساوه از واحدهای شاخص استان مرکزی هستند که سهام آنها در سازمان بورس متقاضیان زیادی دارند و امسال حدود ۲ میلیون و ۲۴۱ هزار تن محصول از شرکتهای استان به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان بورس کالای ایران بیان نمود: شفافیت در بورس کالای ایران به این مفهوم نیست که معاملات دو نفر برای دیگران تشریح شود بلکه به این مفهوم است که دستگاههای نظارتی امکان ورود و نظارت به فرایند معاملات را داشته باشند.


منبع:

1400/09/30
14:15:52
0.0 / 5
990
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد