دکورپرداز
دکور پرداز

بازار مسکن جان گرفت

بازار مسکن جان گرفت

دکور پرداز: بنا بر اعلام بانک مرکزی تعداد معاملات مسکن در آذر امسال نسبت به آذر سال قبل رشد 288 درصدی داشت ولی متوسط قیمت هر متر مربع مسکن نسبت به آبان ماه افزایش 1.8 درصدی داشته است.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش بازار مسکن آذرماه سال جاری را اعلام نمود که برمبنای آن ۲ هزار و ۷۷۲ فقره معامله مسکن به ثبت رسید که نسبت به ماه پیش از آنکه ۷ هزار و ۳۰۴ فقره معامله بود (آبان ۱۴۰۰) رشد ۳۳.۸ درصدی داشت.
همچنین تعداد معاملات مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل (آذر ۱۳۹۹) که ۲ هزار و ۵۵۵ فقره بوده رشد ۲۸۲.۵ درصدی داشته است.
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در آذرماه امسال ۳۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان اعلام شده، این در حالیست که در ماه گذشته (آبان ۱۴۰۰) این شاخص ۳۲ میلیون تومان در هر متر مربع بود که نشان دهنده رشد ۱.۸ درصدی متوسط قیمت مسکن طی یک ماه است.
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در ماه مشابه سال قبل (آذر ۱۳۹۹)، ۲۶ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان بود که نشان میدهد متوسط قیمت هر متر مسکن در آذرماه امسال نسبت به آذر سال قبل افزایش ۲۱.۱ درصدی به همراه داشته است.
بررسی تحولات بازار اجاره مسکن
آن گونه که بانک مرکزی اعلام نموده در آذرماه امسال اجاره بها مسکن در شهر تهران نسبت به آذر ماه سال قبل ۵۱.۲ درصد رشد داشته است.
همچنین اجاره بهای مسکن در کل مناطق شهری در مقایسه با آذر سال قبل ۵۴.۲ درصد رشد نشان میدهد.
مقایسه قیمت مسکن در مناطق مختلف پایتخت
گران ترین منطقه شهر تهران، منطقه یک با متوسط قیمت ۶۹ میلیون و ۸۱ هزار تومان در هر متر مربع بود؛ در رتبه دوم نیز منطقه ۳ با متوسط هر متر ۶۱ میلیون تومان قرار دارد.
ارزان ترین منطقه تهران نیز منطقه ۱۸ با متوسط هر متر ۱۵ میلیون و ۸۱۹ هزار تومان بود و بعد از آن، منطقه ۱۶ با متوسط متری ۱۶ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان برآورد می شود.
بیشترین تعداد معاملات مسکن در منطقه ۵ با ۱۴۰۰ فقره و منطقه ۱۰ با ۹۸۳ معامله مسکن رخ داد؛ کمترین تعداد معاملات نیز در آذر امسال در منطقه ۱۹ با ۹۷ و منطقه ۲۰ با ۱۱۱ معامله مسکن اتفاق افتاده است.


منبع:

1400/10/08
13:20:02
0.0 / 5
1042
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد