دکورپرداز
دکور پرداز

توضیحات معاون وزیر صمت درباره درخواست وام 9 هزار میلیارد تومانی

توضیحات معاون وزیر صمت درباره درخواست وام 9 هزار میلیارد تومانی

به گزارش دکور پرداز معاون وزیر صمت اظهار داشت: برای حل مشکلات تولیدکنندگان لوازم خانگی، باردیگر با بانک مرکزی مکاتبه خواهیم کرد تا موضوع در شورای پول و اعتبار تعیین تکلیف شود.به گزارش دکور پرداز به نقل از صداوسیما، سید مهدی نیازی اضافه کرد: درخواست وزارت صمت این است که مکاتبه درباره حل مشکل ذی نفع واحد در جلسه شورای پول و اعتبار مطرح و تصمیم گیری شود.
وی با اشاره به مکاتبه قبلی خود با بانک مرکزی اظهار داشت: مکاتبه ما به واحد لوازم خانگی خاصی مربوط نبوده، اما تحت تأثیر جوسازی های رسانه ای بانک مرکزی این درخواست را رد کرده است.
نیازی اظهار داشت: اگر مشکل ذی نفع واحد حل نشود تولید در واحدهای لوازم خانگی متوقف و به روند تامین بازار این صنعت لطمه وارد می شود.
بر اساس این گزارش در ایام گذشته معاون وزیر صمت در نامه ای به بانک مرکزی برای حل مشکل تولیدکنندگان لوازم خانگی خواهان تخصیص تسهیلات با حذف مقررات ذی نفع واحد شده بود.
به دنبال انتشار این نامه برخی رسانه ها آنرا مربوط به یک واحد تولیدی خاص عنوان کرده بودند که وزارت صمت این مساله را تکذیب و اصرار کرد این تسهیلات برای همه تولیدکنندگان لوازم خانگی خواهد بود که متقاضی آن باشند.
باوجود توضیحات معاون وزیر صمت، مدیر کل عملیات پولی و اعتباری اداره اعتبارات بانک مرکزی در پاسخ به درخواست وزارت صمت با تاکید بر این که قائل شدن استثنائات، در حوزه ضوابط بخشنامه تسهیلات، تبعات منفی برای شبکه بانکی به دنبال خواهد داشت، با کلیات آن تلویحاً مخالفت کرد.
در پاسخ مدیر کل عملیات پولی و اعتباری اداره اعتبارات بانک مرکزی به نامه معاون وزیر صمت آمده است: در سنوات گذشته مستثنی شدن موردی اشخاص و گروههای مختلف و گوناگون از مفاد بخشنامه تسهیلات و تعهدات کلان بدل به مانعی مهم برای نیل به اهداف متصور از بخشنامه شده است، بر همین اساس، قائل شدن استثنائات بیشتر درباب ضوابط بخشنامه تسهیلات و تعهدات کلان ریسک ها و تبعات منفی برای شبکه بانکی به دنبال خواهد داشت.


منبع:

1400/10/12
13:51:52
0.0 / 5
977
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد