دکورپرداز
دکور پرداز
زارع خبر داد

امروز رای گیری درباره کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق

امروز رای گیری درباره کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق

به گزارش دکور پرداز سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی به عرضه توضیحاتی درباره روند بررسی و تصمیم گیری درباره کلیات در جلسه امروز کمیسیون پرداخت و اظهار داشت که گزارش کمیسیون تلفیق برای تصمیم گیری نهایی به صحن علنی ارجاع می شود تا نمایندگان تصمیم گیری کنند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، رحیم زارع درباره آخرین تصمیمات گرفته شده در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: با عنایت به این که روز گذشته کمیسیون تلفیق به بررسی شاخصهای کلان، وضعیت ارز و هدفمندی با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزرای نفت و اقتصاد پرداخت، امروز کمیسیون وارد بررسی کلیات و رای گیری نهایی می شود.
وی توضیح داد: در ابتدا رئیس سازمان بودجه در فرصت ۲۰ دقیقه به عرضه توضیحاتی می پردازد. سپس نوبت به مسؤلان دیوان محاسبات و مرکز پژوهشها هر کدام به مدت ۱۰ دقیقه می رسد و نمایندگانی از سه اتاق بازرگانی، تعاونی و اصناف هم صحبت می کنند. سپس ۴ نماینده مخالف و ۴ نماینده موافق نظرات خویش را بیان کرده و در آخر ۲۰ دقیقه دیگر هم به رئیس سازمان برنامه و بودجه اختصاص می یابد و سپس درباره کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱، رای گیری می شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: با عنایت به این که کمیسیون تلفیق جهت بررسی کلیات بودجه فرصت ۵ روزه ای دارد، جلسات فشرده ای جهت بررسی آن تشکیل شد و امروز رای گیری صورت می گیرد.
وی در توضیح وضعیت بررسی بودجه پس از اعلام نظر کمیسیون تلفیق اظهار داشت: گزارش کمیسیون تلفیق برای تصمیم گیری نهایی به صحن علنی ارجاع می شود اگر نمایندگان کلیات را تایید کنند باردیگر به کمیسیون جهت بررسی جزئیات ارجاع می شود در غیر این صورت دولت برای اصلاحات باز می گردد.
زارع اظهار داشت که بررسی جزئیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق حدود سه هفته طول می کشد، آن هم با عنایت به تغییراتی که در بودجه به وجود آمده همچون حذف ارز ترجیحی و تغییر یارانه ها و همینطور تغییر ماهیت شکلی ردیف های بودجه.
زارع درباره وضعیت مبحث حذف سن بازنشستگی از لایحه بودجه اظهار نمود: نظر دولت این است که باید مثل سایر کشورهای دنیا افراد تا حداقل ۶۰ سال خدمت کنند منتها درنهایت نمایندگان در اینباره تصمیم گیری می کنند. این سن بازنشستگی برای کسانی است که هنوز بازنشسته نشده اند.
زارع افزود: نکته قابل توجه این است که این تصمیم گیری در لایحه بودجه انجام شده و صرفاً برای یک سال است و دردی از دولت دوا نمی کند ازاین رو باید یک قانون دائمی تدوین شود و یا در برنامه توسعه این مورد را مطرح کند تا قانون از جامعیت و شفافیت لازم برخوردار باشد.
منبع:

1400/10/15
10:07:36
0.0 / 5
958
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد