دکورپرداز
دکور پرداز

آخرین آمار دپوی کالای اساسی

آخرین آمار دپوی کالای اساسی

دکور پرداز: مجموع کالاهای اساسی موجود در گمرک و بنادر و آنچه که در شناورها قرار دارد به 4.9 میلیون تن رسیده است.گزارش دریافتی ایسنا از آخرین وضعیت کالاهای اساسی در گمرک و بنادر تا ششم بهمن ماه سال جاری نشان میدهد که جمع کالاهای اساسی شامل موجودی، پای اسکله و منتظر در لنگرگاه به بالای ۴.۹ میلیون تن رسیده که بیانگر روند کاهشی در چند ماه اخیر است.

براساس این گزارش از مجموع کالاهای موجود حدود ۳.۱ میلیون تن مربوط به موجودی انبارها است که بیشترین میزان در بندر امام خمینی (ره) با ۲.۲ میلیون تن قرار دارد.

در سایر بنادر نیز ۲۵۰.۱ هزار تن در امیرآباد، ۲۷۱.۱ هزار تن بندر شهید رجایی، ۵۳ هزار تن چابهار، ۱۲۲.۲ هزار تن نوشهر، ۵۰ هزار تن انزلی، ۴۶.۵ هزار تن فریدون کنار، ۷۰ تن بندر لنگه، ۱۸۸۴ تن شهید باهنر، ۸۳ تن خرمشهر و در آستارا ۲۲.۴ هزار تن کالا وجود دارد و در بندر آبادان تا این تاریخ موجودی به صفر رسیده است.

۱.۸ میلیون تن روی آب

در مجموع بیش از ۱.۸ میلیون تن کالا در شناورها قرار دارد که ۵۰۲.۶ هزار تن آن در شناورهای کنار اسکله است که شامل ذرت، گندم، جو، دانه های روغنی و برنج است.

همچنین ۲۰ شناور در لنگرگاه منتظر تخلیه کالا هستند که بیش از ۱.۳ میلیون تن کالا شامل گندم، ذرت، جو، سویا و دانه های روغنی را حمل می کنند.

ذرت بیشترین موجودی را دارد

اما اینکه از هر کالا چه میزان فعلا در بنادر موجود است می توان گفت از حدود ۳.۱ میلیون تن کالای موجود، بیشترین میزان مربوط به ذرت با ۱.۱ میلیون تن است.

در سایر اقلام نیز گندم ۵۳۰.۵ هزار تن، جو ۳۴۲.۲ هزار تن، سویا ۳۲۰.۸ هزار تن، برنج ۱۱.۲ هزار تن، شکر ۱۱۳.۲ هزار تن، روغن خام ۴۹۹.۸ هزار تن و دانه های روغنی ۱۰۴.۴ هزار تن بوده است.

منبع:

1400/11/09
23:04:49
0.0 / 5
1070
تگها: انبار , كالا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد