دکورپرداز
دکور پرداز

ثبت یک رکورد در قیمت برنج ایرانی

ثبت یک رکورد در قیمت برنج ایرانی

با افزایش 68.5 درصدی قیمت برنج ایرانی، بالاترین حد افزایش قیمت آن برای امسال در آمارهای رسمی ثبت شده است، این روند در بازار نیز مشهود است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، قیمت برنج امسال همیشه روند افزایشی طی کرد که هم در بازار و هم در آمارهای رسمی مشهود بوده است.
گزارش های اخیر از بازار نشان داده بود که قیمت برنج ایرانی تا مرز ۹۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است و برنج وارداتی نیز تا حدود ۳۵ هزار تومان قیمت خورده است.
افزایش ۶۸ درصدی قیمت برنج ایرانی
بررسی گزارش جدید مرکز آمار ایران در ارتباط با وضعیت قیمت برنج نیز نشان میدهد که برنج ایرانی در دی ماه سال نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۸.۵ درصد گران شده در صورتیکه امسال تا حالا چنین درصد افزایش قیمتی برای برنج ثبت نشده بود.
بر طبق این گزارش هر کیلو برنج ایرانی که در دی ماه پارینه بطور متوسط ۳۳.۷ هزار تومان قیمت داشته در آذرماه سال جاری به ۵۱.۶ هزار تومان رسیده است اما در دی ماه متوسط قیمت تا ۵۷ هزار تومان پیش رفته و حتی تا بیش از ۶۴ هزار تومان هم نرخ رسمی برای آن ثبت شده است.
برنج ایرانی نسبت به آذرماه امسال بیش از ۱۰ درصد گران شده است.
برنج خارجی ۲۱ درصد گران شد
اما در ارتباط با وضعیت قیمت برنج خارجی نیز در دی ماه پارینه هر کیلو بطور متوسط ۲۳.۷ هزار تومان بوده و در آذرماه امسال به متوسط تا ۳۰ هزار تومان رسیده است. در دی ماه برنج خارجی در هر کیلو بطور متوسط بیش از ۲۸.۸ هزار تومان و تا ۳۳.۳ هزار تومان هم قیمت خورده است.
بر این اساس برنج خارجی وارداتی نسبت به آذر ماه ۳.۴ و درمقایسه با دی ماه پارینه ۲۱.۸ درصد افزایش قیمت دارد.
گفتنی است که واردات برنج با ارز نیمایی انجام می شود و در ۹ ماهه امسال حدود یک میلیون تن به ارزش بیش از ۸۱۸.۸ میلیون دلار واردات آن انجام شده است.1400/11/14
23:50:57
0.0 / 5
1023
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد