دکورپرداز
دکور پرداز
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خبر داد

مصوبه کمیسیون تلفیق برای شفافیت تسهیلات گیرندگان کلان بانکی

مصوبه کمیسیون تلفیق برای شفافیت تسهیلات گیرندگان کلان بانکی

دکور پرداز: یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون در امتداد ایجاد شفافیت در اعطای تسهیلات کلان بانکی آگاهی داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مالک شریعتی نیاسر از مصوبه کمیسیون تلفیق درباب الزام بانکها به ارائه مشخصات کامل تسهیلات گیرندگان کلان بصورت برخط به بانک مرکزی جهت اطلاع رسانی به عموم مردم آگاهی داد.
برمبنای مصوبه کمیسیون تلفیق، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است با بهره گیری از سامانه اطلاعاتی خود و عنداللزوم اطلاعات دریافتی از بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی (موضوع جز ۲ این بند) برمبنای تعاریف و مصادیق تعیین شده توسط شورای پول و اعتبار، مانده تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط و میزان پرداختی هریک از بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی را به تفکیک هر یک از اشخاص با تعریف شورای پول و اعتبار( مرتبط یا ذینفع واحد)، نرخ سود، مدت بازپرداخت، دوره تنفس، وضعیت بازپرداخت (جاری، سررسید گذشته، معوقه یا مشکوک الوصول)، نوع و میزان وثیقه دریافت شده، بر تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دسترس عموم قرار داده و بصورت فصلی به روز رسانی نماید.
همین طور بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی موظف اند اطلاعات مندرج در جز ۱ این بند را بصورت فصلی در اختیار بانک مرکزی قرار دهند. در صورت استنکاف از ارسال کلیه یا قسمتی از اطلاعات در مورد مقرر، موسسه اعتباری حسب مورد به تشخیص بانک مرکزی، به یکی از جرائم مندرج در ماده ۴۴ قانون پولی و بانکی کشور یا اجزای ۳ یا ۴ بند الف ماده ۱۴ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران محکوم می گردد. بانک مرکزی موظف است گزارش همکاری یا تخلف بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی را بصورت فصلی به کمیسیون اصل۹۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و دیوان محاسبات کشور ارائه نماید.
منبع:

1400/11/20
22:22:47
0.0 / 5
1011
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد