دکورپرداز
دکور پرداز

تمدید پرداخت وام مسکن نیم بها تا اختتام اسفند امسال

تمدید پرداخت وام مسکن نیم بها تا اختتام اسفند امسال

دکور پرداز: بانک عامل بخش مسکن از تمدید طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن بصورت نصف از محل اوراق تسهیلات و نصف از محل سپرده های بانکی آگاهی داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، بانک عامل بخش مسکن اعلام نمود: به مناسبت هشتاد و سومین سالگرد تأسیس بانک، از تاریخ ۲۳ آذر ۱۴۰۰ تا اختتام اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تمامی متقاضیانی که قصد بهره مندی از تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق ممتاز به تنهایی و یا همزمان با تسهیلات جعاله تعمیر را دارند، می توانند حداکثر ۵۰ درصد از مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق ممتاز (جهت تسهیلات خرید مسکن و جعاله تعمیر همزمان با خرید مسکن) را از محل منابع بدون سپرده دریافت نمایند.
۱. در تسهیلات خرید مسکن، مجموع تسهیلات اعطایی از محل اوراق ممتاز و منابع بدون سپرده نباید از سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق ممتاز، بنا به موقعیت جغرافیایی ملک مورد خریداری، قدمت ملک و سایر ضوابط ناظر بر اعطای تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق ممتاز در هر یک از حالات انفرادی و زوجین تجاوز کند.
۲. آن دسته از متقاضیانی که درخواست بهره مندی از تسهیلات جعاله تعمیر مسکن همزمان با تسهیلات خرید مسکن را دارند، اعطای تسهیلات جعاله به نحوی که ۵۰ درصد تسهیلات از محل اعتبار بدون سپرده و ۵۰ درصد دیگر از محل امتیاز اوراق ممتاز پرداخت گردد، بطوریکه مجموع تسهیلات اعطایی از سقف تسهیلات جعاله هم اکنون از ۸۰ میلیون تومان تجاوز نکند، امکان پذیر خواهد بود.
بر اساس اعلام این بانک، نرخ سود تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده و جعاله تعمیر مسکن بدون سپرده ۱۸ درصد بوده، حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده مذکور ۹۶ ماه (۸ سال) و جعاله تعمیر مسکن بدون سپرده ۶۰ ماه (۵ سال) است.
در اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده موصوف، خریدار و فروشنده می بایست فاقد نسبت نزدیک (پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدر بزرگ، مادربزرگ) باشند.
جهت بهره مندی از تسهیلات بدون سپرده موضوع این طرح (خرید و جعاله مسکن) توثیق سپرده نقدی حداقل معادل ۵ درصد اصل مبلغ تسهیلات اعطایی بدون سپرده، در حساب سپرده کوتاه مدت توسط متقاضی الزامی است.
بهره مندی از تسهیلات بدون سپرده یاد شده مشروط به تحقق توأمان موارد ذیل است:
۱. درخواست متقاضی حداکثر تا تاریخ ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ در دفتر شعبه ثبت و کارمزد علی الحساب ارزیابی تا تاریخ مذکور گرفتن شده باشد.
۲. قرارداد ذی ربط (قرارداد خرید مسکنی که مقرر است تسهیلات به آن تعلق بگیرد) حداکثر تا اختتام اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دفاتر اسناد رسمی ثبت گردد.


منبع:

1400/11/23
23:53:36
0.0 / 5
950
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد