دکورپرداز
دکور پرداز
طی 5 سال گذشته

افزایش قیمت خانه و زمین در پایتخت چقدر است؟

افزایش قیمت خانه و زمین در پایتخت چقدر است؟

بر اساس گزارش های رسمی قیمت هر متر خانه در تهران در پنج سال قبل حدود ۶۵۵ درصد افزایش داشته است.



به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، به تازگی مرکز آمار ایران گزارش مفصلی از وضعیت شاخصهای کلان اقتصادی و اجتماعی کشور در چند سال قبل تا سالجاری منتشر نموده که بخشی از آن به حوزه مسکن اختصاص دارد. بررسی جریان شاخصهای مسکن در تهران در فاصله ۱۳۹۵ تا بهار سال جاری نشان داده است که در سه بخش خانه، زمین و اجاره بها با افزایش چند درصدی مواجه بوده است.

متوسط قیمت هر متر خانه از ۴ به ۳۲ میلیون تومان رسید

بر اساس این گزارش متوسط قیمت هر یک متر زیربنای مسکونی در سال ۱۳۹۵ حدود ۴.۳ میلیون تومان بوده که این رقم امسال به ۳۲.۵ میلیون تومان رسیده است. بر این اساس افزایش قیمت مسکن در پنج سال قبل حدود ۶۵۵ درصد بوده است.

رشد ۹۲۰ درصدی قیمت زمین

اما در ارتباط با تغییر قیمت زمین هم متوسط قیمت در سال ۱۳۹۵ حدود ۴.۵ میلیون تومان بوده که عموما در روندی افزایشی به ۴۵.۹ میلیون در بهار سال جاری افزایش داشته که نشان دهنده نوسان ۹۲۰ درصدی قیمت زمین در پنج سال گذشته است.
اجاره ۲۷۵ درصد گران شد

در مورد تغییر مبلغ اجاره بها هم متوسط قیمت هر متر در سال ۱۳۹۵ حدود ۲۲ هزار و ۱۰۰ تومان بوده که امسال به بیشتر از ۸۳ هزار تومان بالا رفته است.

بر این اساس متوسط مبلغ اجاره ماهانه بعلاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰، حدود ۲۷۵ درصد افزایش داشته است.






منبع:

1400/11/28
19:40:39
0.0 / 5
987
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد