دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس جمهور در ششمین مجمع كشورهای صادركننده گاز (GECF):

رویکرد کشورهای صادرکننده گاز برای عرضه بیشتر به بازار جهانی انسان دوستانه است

رویکرد کشورهای صادرکننده گاز برای عرضه بیشتر به بازار جهانی انسان دوستانه است

دکور پرداز: رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: رویکرد ما بعنوان اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز، برای عرضه بیشتر گاز طبیعی به بازار جهانی، نگاهی با جنبه های انسان دوستانه است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ششمین مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) در قطر ضمن تبریک به شیخ تمیم بن حَمَد آل ثانی برای ریاست بر ششمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز و تشکر از دولت و ملت قطر به برگزاری این نشست و میهمان نوازی گرم از هیات جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: همینطور از جناب آقای دبیرکل و همکاران شان در دبیرخانه مجمع کشورهای صادرکننده گاز هم بابت تلاش ها و آماده سازی های نشست سران، قدردانی می کنم.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امیدوارم به یاری خداوند این اجلاس بتواند زمینه ها و افق های همکاری بیشتر بین اعضا را برای حفظ و صیانت از گازطبیعی که سرمایه ملی خدادادی آن هاست، بیشتر از گذشته تقویت کند.

رئیسی تصریح کرد: برگزاری شش دوره اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در طول عمر این سازمان بین الدولی نوپا، بیشتر از هر واقعیتی، نشانه ای قوی از همگرایی، همبستگی و عزم اعضای آن برای پیگیری اهداف مجمعی است که پایه های اولیه ی آن با ابتکار تهران در سال ۲۰۰۱، بنا گذاشته شد.
رئیسی اضافه کرد: هدف مجمع کشورهای صادرکننده گاز و بانیان و اعضای آن پشتیبانی از حقِ حاکمیت کشورها بر منابع طبیعی خود خصوصا گاز، همکاری در یافتن راهکارهایی جهت پشتیبانی از منافع جمعی کشورهای عضو، توسعه همکاری میان کشورها در زمینه های مختلفی همچون اکتشاف، تولید و تجارت گاز طبیعی، تقویت نقش گاز طبیعی در ترکیب انرژی مصرفی جهان و همفکری و همکاری در تقویت امنیت عرضه و امنیت تقاضای گاز طبیعی است. نشست های سران هم فرصتی برای هم افزایی در جهت تحقق این اهداف به حساب می آید.
رئیس جمهور تصریح کرد: ما بعنوان کشورهای دارای ذخایر عظیم و صادر کننده گاز، در جهت ارتقای امنیت تقاضای گازطبیعی، با پیگیری اهداف و رسالت مجمع کشورهای صادرکننده ی گاز، می توانیم پیامی شفاف را برای تضمین و تأمین پایدار انرژی در کوتاه مدت و بلندمدت به جهان اعلام نماییم.
رئیسی افزود: بعد از گذشت بیشتر از یک دهه از زمان برگزاری نخستین اجلاس سران این مجمع در سال ۲۰۱۱ که با شعار «گازطبیعی پاسخی به چالش های توسعه پایدار در قرن ۲۱» در دوحه برگزار شد، جهان حالا بیشتر از گذشته نیازمند تلاش جمعی کشورهای عضوِ مجمع، برای تحقق این شعار است.
رئیسی تصریح کرد: اجلاس ششم، اولین نشست سران بعد از شروع پاندمی کوید-۱۹ می باشد و شعار آن یعنی «گاز طبیعی: شکل دهنده آینده انرژی» خود پیام سازنده و مثبتی به جامعه دارد؛ در خصوص این که در شرایط موجود بازارهای انرژی و در راه دشوار جهان در بازیابی اقتصادی بعد از کرونا، گاز طبیعی یک عامل کمک کننده خواهد بود.
رئیس جمهور عنوان کرد: گاز طبیعی بعنوان سوختی پاک، ایمن و با منابع غنی قابل استحصال، برای دهه های آینده سهم قابل توجهی از ترکیب انرژی مصرفی جهان را به خود اختصاص خواهد داد و مزیت های اقتصادی، فنی و زیست محیطیِ خویش را در مقایسه با سایر سوخت ها حفظ خواهد نمود.
رئیسی خاطرنشان کرد: روند رو به رشدِ برقی شدن در دهه های پیش رو، و نقش گاز طبیعی بعنوان مهم ترین نهاده تولید برق، این چشم انداز را تقویت می نماید. از این منظر، رویکرد ما بعنوان اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز، برای عرضه بیشتر گاز طبیعی به بازار جهانی، نگاهی با جنبه های انسان دوستانه است.
ادامه دارد...


1400/12/03
12:35:56
0.0 / 5
911
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد