دکورپرداز
دکور پرداز
مقتدایی:

هنرمندان در سال آینده مشمول پرداخت مالیات نمی شوند

هنرمندان در سال آینده مشمول پرداخت مالیات نمی شوند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به گلایه هنرمندان از لایحه بودجه برای پرداخت مالیات هنرمندان اظهار داشت که با مصوبه امروز هنرمندان مشمول پرداخت مالیات در سال آینده نمی شوند.


عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به حذف بخشی از بند ق تبصره ۶ از گزارش کمیسیون تلفیق اظهار داشت: از روزی که این مصوبه کمیسیون تلفیق منتشر گردید هنرمندان نسبت به دریافت مالیات گلایه داشتند. حق هم با هنرمندان بود. هنرمندی که با دست رنج خودش خرج زندگیش را در این دوران کرونایی تأمین می کند، باید حمایت شود نه این که از او مالیات دریافت شود.
وی اضافه کرد: به همین دلیل پیشنهاد حذف این مورد را مطرح کردم که با رای بالا در مجلس تصویب شد و دریافت مالیات از هنرمندان ملغی شد. این کمترین کاری است که می توانستیم برای جامعه هنری انجام دهیم و بطور قطع باید حمایتها را بیشتر نماییم.
به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در جز ۱ بند ق تبصره ۶ آمده بود که «معافیت مالیاتی فعالیتهای در ارتباط با انتشارات کمک درسی و فعالیتهای هنری مبحث بند(ل) ماده(۱۳۹) قانون مالیات های مستقیم حذف می شود.» نمایندگان مجلس مبحث شمولیت هنرمندان برای پرداخت مالیات را حذف کردند بنابراین هنرمندان همچنان برای سال آینده مشمول معافیت مالیاتی هستند.
منبع:

1400/12/05
12:32:44
0.0 / 5
976
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد