دکورپرداز
دکور پرداز

۲۰۰ هزار کارتخوان بدون مجوز قطع شد

۲۰۰ هزار کارتخوان بدون مجوز قطع شد

دکور پرداز: شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت از شروع غیر فعال سازی کارتخوان های غیر متصل به پرونده مالیاتی آگاهی داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) اعلام نمود: در ادامه اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و بعد از اطلاع رسانی گسترده سازمان امور مالیاتی در خصوص مهلت زمانی تا انتهای بهمن ماه و پوشش رسانه ای کامل این موضوع، فهرست چند میلیون دستگاه کارتخوان و درگاه اینترنتی که برای تشکیل یا تکمیل پرونده مالیاتی خود به وب سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه نکرده بودند به بانک مرکزی برای قطع اعلام گردید.
بر اساس این گزارش شرکت شاپرک بعنوان متولی نظارتی شبکه پرداخت کشور در مرحله اول برمبنای معیارهای اعلام شده از سمت سازمان امور مالیاتی حدود ۲۰۰ هزار ترمینال را شناسایی و قطع کرد.
برخی موارد قطع شده ترمینال هایی هستند که یا در ۶ ماه گذشته تراکنش نداشته اند و یا گردش مالی پایینی داشته اند. تعدادی نیز از ترمینال های با گردش مالی بالا انتخاب شده اند.
گفتنی است کلیه موارد برمبنای فهرست های اعلامی از سازمان امور مالیاتی و کاملاً به روز انجام شده و از این سازمان خواهش کرده ایم که از امروز سایت را باز کنند تا افرادی که مایل به الصاق پایانه های خود به پرونده مالیاتی هستند بتوانند این کار را انجام دهند.
بر اساس آمار، تا ۴ اسفند امسال بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شدند.


منبع:

1400/12/08
11:53:13
0.0 / 5
1150
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد