دکورپرداز
دکور پرداز

سرنوشت هواپیماهای اجاره ای روسیه چه شد؟

سرنوشت هواپیماهای اجاره ای روسیه چه شد؟

به گزارش دکور پرداز بر مبنای پیش نویس قانونی که روز گذشته (10 مارس/19 اسقند) انتشار یافت، دولت روسیه می خواهد به شرکتهای هواپیمایی داخلی دستور دهد هزینه هواپیماهای اجاره شده را به واحد روبل پرداخت کنند و آنها را از بازگرداندن هواپیماها به شرکتهای خارجی در صورت لغو اجاره نامه منع کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بیزینس، تحریم های غرب در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، شرکت های هواپیمایی روسی را مجبور کرده است که خیلی از پروازهای بین المللی را از ترس توقیف هواپیماهایشان توسط اجاره دهندگان یا بانکهای خارجی لغو کنند.
تحریم ها همین طور خیلی از ذخایر خارجی روسیه را مسدود کرده و مقامات را مجبور کرده است به دنبال راه هایی برای محدود کردن خروج ارز خارجی باشند.
طبق قانونی که توسط وزارت حمل و نقل تهیه شده است، خطوط هوایی روسیه در طول سال ۲۰۲۲ اجاره نامه خودرا به روبل پرداخت خواهند کرد.
اگر اجاره دهنده خارجی قرارداد را فسخ کند، یک کمیسیون ویژه دولتی باید تصمیم بگیرد که آیا هواپیما می تواند بازگردانده شود یا حکم کند که هواپیما در روسیه بماند.
تحریم های اعمال شده اروپا بعد از تهاجم روسیه به اوکراین به شرکت های لیزینگ اروپایی تا ۲۸ مارس فرصت می دهد تا روابط خودرا با خطوط هوایی روسیه قطع کنند.
صنعت لیزینگ هوانوردی روسیه بیش از نیمی از ناوگان هواپیماهای مسافربری جهان را در اختیار دارد. در مجموع حدودا ۷۸۰ جت توسط خطوط هوایی روسیه اجاره شده که ۵۱۵ فروند آن از اجاره دهندگان خارجی است. بگفته مشاوران حدود ۴۲۵ مورد از این موارد بیشتر در معرض خطر قرار دارند.
منبع:

1400/12/21
12:15:27
0.0 / 5
766
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد