دکورپرداز
دکور پرداز

پاداش مدیران مشروط شد

پاداش مدیران مشروط شد

پرداخت پاداش به مدیران دولتی برای سال آینده، بر طبق گزارش ارزیابی عملکرد و راندمان آنها صورت خواهد گرفت.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، پس از آن که پرداخت حقوق و مزایا در بودجه سالهای قبل به صورتی مشروط اعلام شده بود، حالا لطیفی-رئیس سازمان اداری و استخدامی- از شرط گذاری برای پرداخت پاداش کارکنان بر طبق بودجه ۱۴۰۱ آگاهی داده است که طبق آن گزارش عملکرد و ارزیابی مدیران ملاک پرداخت پاداش خواهد بود.

معاون رییس جمهوری در اظهاراتی با اشاره به این که قرار نیست مدیر شرکت ناکارآمد یا گاهی اوقات زیان ده، پاداش بگیرد و پاداش در مقابل یک کار فوق العاده معنا دارد گفته که با این وجود فاکتورهای راندمان یکسان نیست و هر دستگاهی متناسب با نوع عملکردش ارزیابی خواهد شد، دراین رابطه مدیریت زمان، مدیریت منابع و همین طور جلوگیری از موازی کاری مورد تاکید قرار دارد.

اینکه سازمان اداری و استخدامی مقرر است چگونه پرداخت پاداش به شرط عملکرد و راندمان مدیران را مدیریت کرده و سازوکار آنرا تعیین کند، معین نیست و در بخشنامه مربوطه تعیین خواهد شد و لی به هر ترتیب بستن راه های تخطی از این الزام و یا منافذ قانونی و اجرای درست آن قابل توجه خواهد بود.

این در حالی است که در جریان الزام قانونی دستگاه های مورد تاکید در قانون برنامه ششم توسعه نیز در بودجه دو سال گذشته، پرداخت حقوق کارکنان مشروط به ثبت اطلاعات در سامانه حقوق و مزایا بوده است ولی تا سال جاری اجرائی نشد و دستگاهها عملکرد مناسبی برای اعلام اطلاعات نداشتند.

در آبان ماه امسال سازمان اداری و استخدامی از مشروط شدن پرداخت حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی با هماهنگی وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه آگاهی داد که هنوز اطلاعات آنها به سامانه حقوق و مزایا وارد نشده است، اما در عمل این اتفاق نیفتاد و فرصتی به وجود آمد که دستگاهها اقدام نمایند ولی بار دیگر تاکید شد که از آذرماه پرداخت حقوق مشروط خواهد بود اما این دفعه حقوق مدیران و مقامات ارشد دستگاه اجرائی مورد تاکید قرار گرفت.

گزارش سازمان اداری و استخدامی نشان داده بود که حدود ۱۴۰۰ سازمان اطلاعات خودرا به سامانه حقوق و مزایا وارد نکرده اند، با این وجود گزارشی منتشر نشد که آیا عدم پرداخت حقوق مدیران اجرائی شده است یا خیر؟
1400/12/25
19:07:38
0.0 / 5
1166
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد