دکورپرداز
دکور پرداز

تک نخل ساحل کویری درک را نابود کردند!

تک نخل ساحل کویری درک را نابود کردند!

شب گذشته تک درخت نخل معروف سواحل کویری روستای ˮدرکˮ بعنوان نماد گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان در 170 کیلومتری چابهار، قطع و از پای در آمده است.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، خبرهایی در فضای مجازی در ارتباط با قطع شدن درخت نحل روستای درک در جنوب سیستا ن و بلوچستان انتشار یافت، پیگیری این مساله از منطقه آزاد چابهار با تائید این اتفاق همراه بوده است.

یوسفی- مدیر روابط عمومی و بین الملل منطقه آزاد چابهار- در این رابطه به ایسنا، توضیحاتی ارائه و اظهار داشت که شب گذشته و در جریانی که جزییات آن معین نیست تک درخت نخل ساحل کویر درک را قطع کرده اند و بررسی ها نشان میدهد حتی مردم محلی نیز از اقدام کنندگان در این رابطه خبر نداشته و آنرا محکوم کرده اند.

نماد گردشگری جنوب سیستان و بلوچستان را سر بریدند


وی اظهار داشت که از نظر ما سر نماد گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان را بریده اند و هدف کسانی که این کار را کرده اند لطمه زدن به گردشگری این بخش بوده است. فصل گردشگری جدید منطقه به نحوی با درک شروع شده و هدفی جذاب برای جذب گردشگران نه فقط از جای جای کشورمان بلکه توریستهای خارجی هم بوده و برای دیدن این جاذبه به استان ما سفر می کردند.


پای آن گازوئیل هم ریخته بودند!


بر اساس توضیح ارائه شده، قدمت این درخت ظاهرا بیش از ۴۰ سال بوده و در روستای درک در شهرستان زرآباد در فاصله ۱۷۰ کیلومتری چابهار قرار داشته است، تک درخت نخل روستای درک که از آن بعنوان "نماد زیست ساحل کویری " یاد می شد قبل از این نیز مورد ضربه قرار گرفته و در ابتدای سال جاری پای این درخت گازوئیل ریخته بودند.

درخت زندگی نابود شد


درخت های نخل در استان سیستان و بلو چستان و سواحل مکران به صورتی درخت های زندگی هستند و در زندگی اهالی منطقه نقش دارند. این اقدام برای قطع تک درخت نخل روستای درک در حالی صورت گرفته که ظاهرا روستای درک به سبب مسایل گردشکری که این درخت از اهم دلیلهای آن بوده است، بیکار نداشته و مردم به صورتی از محل آن کسب درآمد می کرده اند.


تصویری از تک نخل درک پیش از قطعتصویری از تک نخل درک پس از قطع

1400/12/26
17:41:43
0.0 / 5
994
تگها: سفر
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد