دکورپرداز
دکور پرداز

طلا افزایش می یابد؟

طلا افزایش می یابد؟

دکور پرداز: با عنایت به نگرانی ها در مورد جنگ در اوکراین و افزایش قیمت ها که جذابیت آنرا بعنوان یک پناهگاه امن و مانع تورم افزایش داد، طلا در راه افزایش در این هفته قرار داشت اما با رسیدن بازدهی خزانه داری آمریکا به بالاترین حد، قیمت ها در روز جمعه کاهش پیدا کرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بهای طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۹۵۶ دلار و ۱۹ سنت در هر اونس رسید و طلای آتی آمریکا با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۹۵۵ دلار و ۷۰ سنت رسید البته آخرین قیمت پیش از تعطیلی بازار ۱۹۵۸ دلار و ۴۰ سنت در هر اونس و طلای آمریکا هم ۱۹۵۹ دلار و ۴۰ سنت بود.
با کمک انتظارات فدرال رزرو ایالات متحده در خصوص انقباض پولی، بازدهی اسکناس ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به بالاترین حد چند ساله ثابت شد و هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را افزایش داد.
کریس گافنی، رئیس بازارهای جهانی در بانک TIAA سنت لوئیس اظهار داشت: اگر نرخ های بهره با سرعتی سریع به افزایش خود ادامه دهند، می تواند روند صعودی فلزات گرانبها را محدود کند.
با این وجود، بازار همچنان از فلزات گرانبها حمایت می کند و تقاضا برای خرید امن و همینطور محافظ بعنوان پوشش تورم وجود دارد. هفته گذشته فدرال رزرو برای نخستین بار در سه سال قبل هزینه های استقراض را افزایش داد چونکه به دنبال مقابله با افزایش قیمت ها بود. از آن زمان، سیاستگذاران ارشد این کشور از نگاهی تهاجمی تر برای تشدید سیاست پولی امسال اطلاع داده اند.
طلا که در زمان عدم اطمینان سیاسی و مالی بعنوان یک سرمایه گذاری مطمئن در نظر گرفته می شود، در این هفته حدود ۱.۸ درصد افزایش پیدا کرده است چونکه سرمایه گذاران تلاش می کنند از تاثیرات جنگ در اوکراین و قیمت های بالاتر نفت که رشد جهانی را تهدید می کند محافظت کنند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای فلز نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۵.۴۴ دلار در هر اونس رسید اما در راه صعود هفتگی حدود ۲ درصد قرار داشت.
پلاتین ۱.۷ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۰۰۲.۸۰ دلار در هر اونس رسید و پالادیوم با ۵.۷ درصد کاهش به ۲۳۸۰.۲۰ دلار رسید که هر دو برای سومین کاهش هفتگی خود قرار گرفتند.
منبع:

1401/01/06
14:22:52
0.0 / 5
753
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد