دکورپرداز
دکور پرداز

شروع عرضه خودروی برقی جنرال موتورز

شروع عرضه خودروی برقی جنرال موتورز

دکور پرداز: مارک رویس، رییس شرکت جنرال موتورز اظهار داشت که این خودروساز با وجود تشدید خطرات زنجیره تامین جهانی، به چشم انداز سال 2022 و برنامه هایش برای تسریع راه اندازی یک خودروی الکتریکی جدید کادیلاک، اطمینان دارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مارک رویس در یک کنفرانس تلفنی اظهار نمود که خطرات ژئوپلیتیکی که جنگ در اوکراین برای زنجیره های تامین خودرو به وجود می آورد واقعی است اما جنرال موتورز فشار را مدیریت می کند و برنامه های خودرا برای سرعت بخشیدن به عرضه خودرو های الکتریکی جدید مانند کادیلاک لیریک ادامه می دهد.
رویس اظهار داشت: جنرال موتورز چشم انداز مالی سال ۲۰۲۲ خودرا تغییر نداده است که به دنبال سود عملیاتی رکورد ۱۴.۳ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۱ بود. تعدادی از خودروسازان رقیب، قیمت خودرو های برقی خودرا افزایش یا هشدار داده اند که پیش بینی های مالی سال ۲۰۲۲ به سبب افزایش قیمت نفت و افزایش قیمت موادی مانند آلومینیوم، نئون و نیکل که تحت تحریم های غرب مقابل روسیه قرار گرفته اند، در خطر است.
جنرال موتورز بطور رسمی تولید خودروی برقی کادیلاک لیریک خودرا در کارخانه اسپرینگ هیل شروع کرد. لیریک یک خودروی کاربردی جمع وجور است که با تسلا مدل Y، پرفروش ترین خودرو در خط تولید پیشرو در بازار خودرو های برقی شرکت تسلا رقابت خواهدنمود.
رویس اظهار داشت: کارخانه اسپرینگ هیل قطعات و مواد مورد نیاز برای افزایش تولید لیریک را در اختیار خواهد داشت و می تواند سالانه ۲۰۰ هزار لیریک تولید نماید. تقاضا برای خودرو های برقی در سال گذشته، جنرال موتورز را به سرعت بخشیدن برنامه های خود برای ساخت خودرو های الکتریکی در حجم بالا سوق داده است.
جنرال موتورز در اوایل سال جاری اعلام نمود که می خواهد ۴۰۰ هزار خودروی الکتریکی امسال و سال آینده تولید نماید.

منبع:

1401/01/07
21:54:57
0.0 / 5
856
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد