دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

چرخش عقربه حقیقی ها به وقت شستا

چرخش عقربه حقیقی ها به وقت شستا

دکور پرداز: بازار سهام در آستانه فرارسیدن ماه رمضان و آماده شدن برای فصل مجامع، همچنان روندی آرام و با ثباتی را هم زمان با تثبیت رفتار کوتاه مدت نگری در کف بازار نظاره گر است.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز سه شنبه ۹ فروردین ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۴۴۲۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۱۴ هزار واحد رسید.
شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۲۴۸۱ واحدی عدد ۳۶۲ هزار و ۹۲۱ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما با ۸ هزار و ۶۸۹ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۰۵ هزار واحد دست یافت و شاخص بازار دوم نیز با ۷ هزار و ۹۴۶ واحد افزایش، عدد ۲ میلیون و ۶۳۳ هزار واحد را تجربه نمود.
در بورس تهران امروز ۱۲ میلیارد و ۹۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۵۷۹ هزار و ۸۰۴ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بیش از ۴ هزار و ۸۸۸ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۲۹۳ واحد افزایش به رقم ۱۹ هزار و ۵۳ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان معامله شده است.
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر اُفت شاخص کل بورس تهران امروز فولاد مبارکه با ۱۷۶۳ واحد، پالایش نفت تهران با ۸۹۵ واحد و ملس صنایع مس ایران با ۸۰۲ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی شستا با ۱۵۵۸ واحد، پتروشیمی جم با ۷۳۱ واحد و بانک تجارت با ۴۴۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، معاملات امروز بروس تهران در روز جاری با واگذاری صف خرید سهام در شستا یک دفعه روی عقربه فروشندگان حقیقی قرار گرفت و با فرمان نوسان گیران به دنبال شناسایی بازده کوتاه مدت بر عرضه ها افزودند.
هرچند که جابجایی سهام شاخص ساز با سهم های کوچک و یا برخوردار از سهام شناوری پایین در بازار دوم نیز در دستور کار برخی معامله گران برای اصلاح پرتفوی بود.
به هر حال بازار سهام بنا بر سنت هر ساله در حالی کسب به کسب بازده کوتاه مدت دلخوش کرده که در آستانه فرارسیدن ماه رمضان و همین طور همسو با گزارش های عملکردی ۱۲ ماهه شرکت های بورسی خودرا برای فصل مجامع آماده می کند.
به نظر می رسد معامله گران بازار سهام همچنان روندی آرام و با ثباتی را هم زمان با تثبیت رفتار کوتاه مدت نگری در کف بازار سهام نظاره گر باشد.
هرچند که انتظار برای خبرهای جدید در بازار سرمایه حتی در زمینه مدیریت ارشد نهاد نظارتی بازار سرمایه می تواند تحریک کننده جهت بازار بعد از شروع رسمی فعالیت کسب وکارها در آخر تعطیلات نوروز باشد.


منبع:

1401/01/12
13:20:06
0.0 / 5
857
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد