دکورپرداز
دکور پرداز
الزام بیمه ها برای بیمه گذاران

اختلاف حق بیمه شخص ثالث را بدهید

اختلاف حق بیمه شخص ثالث را بدهید

دکور پرداز: با تعیین تکلیف نرخ دیه و اعلام تعرفه حق بیمه شخص ثالث امسال که از هشتم فروردین ماه انجام شد، شرکتهای بیمه از بیمه گذارانی که از آغاز سال نسبت به تمدید یا صدور بیمه نامه جدید اقدام نموده اند، خواسته اند تا الحاقیه تهیه کنند.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، ماجرا از این مقرر است که مطابق قانون معمولاً در ایام پایانی سال، مبلغ دیه سال بعد توسط قوه قضاییه تعیین تکلیف شده و شورایعالی بیمه هم با بررسی و محاسبات خود تعرفه های بیمه شخص ثالث را اعلام می کند، اما در انتهای سال گذشته تکلیف دیه مشخص نشد.

با توجه به بلاتکلیفی ضوابط صدور بیمه شخص ثالث تا زمان اعلام نرخ دیه در سالجاری، بیمه مرکزی به شرکتهای بیمه اعلام کرد که تا زمان ابلاغ مبلغ جدید دیه و تعیین تکلیف بیمه شخص ثالث، به روال سال ۱۴۰۰ اقدام نمایند و پس از آن اختلاف نرخ دریافت شود.

این در حالی است که در هشتم فروردین ماه، قوه قضاییه نرخ دیه سالجاری را مشخص کرد که برای ماه های غیر حرام ۶۰۰ میلیون تومان اعلام گردید. پس از آن هم بیمه مرکزی تعرفه های بیمه شخص ثالث را مشخص و به شرکتهای بیمه ابلاغ نمود.

بر همین اساس با عنایت به این که از آغاز سال تا هشتم فرودین ماه بیمه نامه صادر و یا تمدید شده که بر مبنای تعرفه های سال قبل بوده است، شرکتهای بیمه از بیمه گذاران خواسته اند که نسبت به تهیه الحاقیه بیمه شخص ثالث برای بیمه نامه های صادر شده از یکم تا هشتم فروردین اقدام نمایند.
1401/01/12
23:48:30
0.0 / 5
824
تگها: بیمه , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد