دکورپرداز
دکور پرداز
مدیرعامل بانك مسكن مطرح كرد؛

کاهش تورم و کنترل نقدینگی با ساخت مسکن

کاهش تورم و کنترل نقدینگی با ساخت مسکن

به گزارش دکور پرداز مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: امروز می دانیم ساخت مسکن موتور محرک در زمینه اشتغالزایی است و دولت تلاش می کند تا کشور را به کارگاه بزرگ خانه سازی تبدیل کند.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مسکن، محمود شایان اشاره کرد: سال ۱۴۰۱ را با توجه و تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب بر تولید شروع کردیم. برای اینکه بخش مسکن حوزه ای است که منابع در آن دقیقاً به هدف به هدف خوردن می کند.
مدیرعامل بانک مسکن اضافه کرد: تولید در بخش مسکن به کاهش تورم و کنترل حجم نقدینگی منجر خواهد شد. بدین سبب در سال جدید باید نسبت به سال قبل بیشتر تلاش نماییم تا با تامین مالی مناسب، این مهم را افزایش دهیم.
شایان با اعلان اینکه در سال جدید مسیر اعطای تسهیلات به سمت کارهای دانش بنیان هدایت می شود، اظهار داشت: با تسهیلات هدفمند باید بتوان به ابزارهای نوین ساخت برای تولید کمک کرد تا هم صنعتی سازی در این حوزه محقق شود و هم هزینه ها کم شود. همین طور بدین سان سرعت ساخت مسکن در کشور نیز بواسطه شرکت های دانش بنیان افزایش خواهد یافت.
وی اضافه کرد: طی سال ۱۴۰۰ توانستیم در زمینه فاکتورهای عملیاتی رکوردهایی را ثبت نماییم که رسیدن به آن کار دشواری بود. امیدوار هستم در سال جدید رکوردهای جدیدتری را به منصه ظهور برسانیم.
شایان با اشاره به تحقق افزایش سرمایه بانک مسکن بیان کرد: خوشبختانه با همکاری دو بخش مالی و پشتیبانی افزایش سرمایه بانک در دستور کار قرار گرفت. سرمایه بانک به بالای ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرد و از ۱۳ هزار میلیاردریال به ۳۴ هزار میلیاردریال افزایش پیدا کرد.
مدیرعامل بانک مسکن به اقدامات مهم صورت گرفته در پرداخت تسهیلات و وصول مطالبات اشاره و اشاره کرد: باتوجه به این مسأله که در بانک مسکن تسهیلات خرد است، اما همکاران ما در بخش اعتباری توانستند حجم سنگینی از تسهیلات را پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: در بحث وصول مطالبات نیز بانک مسکن توانست اقدام مناسبی انجام دهد و حجم مطلوب از مطالبات معوق بازگردانده شد. بدین سان بانک کاهش زیان انباشته سنواتی را در سال جدید رقم خواهد زد و تلاش می نماییم ترازنامه قابل قبولی داشته باشیم.


منبع:

1401/01/22
16:30:04
0.0 / 5
728
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد