دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس اتاق ایران:

مصوبه دستمزد امسال سبب کاهش قدرت خرید کارگران خواهد شد

مصوبه دستمزد امسال سبب کاهش قدرت خرید کارگران خواهد شد

خراسان رضوی رییس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به موضوع مصوبه دستمزد مبنای سال 1401 اظهار داشت: این تصمیم بااینکه با نیت کمک به قشر کارگر گرفتن شده اما تبعات آن کاهش بیشتر قدرت خرید کارگران خواهد بود.غلامحسین شافعی امروز، ۲۵ فروردین، در نود و دومین شورای گفت وگوی بخش خصوصی خراسان رضوی که در اتاق مشهد برگزار شد، اظهار نمود: موضوع مصوبه دستمزد مبنای سال ۱۴۰۱ دغدغه های جدی را برای بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی به وجود آورده است.

وی افزود: این نگرانی بیشتر از باب رشد تورم و تبعات آن برای جامعه است. اکنون در جامعه شاهد رشد هزینه ها هستیم.

رئیس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان کرد: سال هاست که موضوع دستمزد و تورم در تقابل جدی با یکدیگر قرار داشته و عمدتاً هم تورم پیروز این میدان بوده اما امسال نگرانی های فعالان بخش اقتصادی دراین زمینه مضاعف است. معاون اول رئیس جمهور نیز بر این مساله تمرکز دارد و امیدوار هستم این مساله مورد توجه جدی قرار بگیرد و تبعات آن تعدیل شود.

امسال ۱۱۵ هزار شغل در خراسان رضوی ایجاد خواهد شد

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: رونق تولید سبب ایجاد اشتغال خواهد شد. در همین راستا در قرارگاه ایجاد اشتغال در استان خدمت و تولید صورت می پذیرد. در نظر گرفته شده تا امسال ۱۱۵ هزار شغل در استان ایجاد شود.

یعقوبعلی نظری اظهار نمود: سال ۱۴۰۰ از دید ما سال برنامه ریزی و زمینه سازی برای سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ بود. همانطور که اعضا اطلاع دارند، راهبردهای استانی، اهداف عملیاتی و شاکله کاری که بتوانیم این اهداف را محقق نماییم، مشخص شده است. از شروع سال جاری اقداماتی با موضوع اقتصاد مبتنی بر زیارت با جنبه اقتصادی قوی در همه عرصه ها همچون زیارت، سوغات زیارت و زائردرمانی تعیین شده است.

وی افزود: اقتصاد مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت در قالب قرارگاه عملیاتی مربوطه، کاملا روشن و معین شده و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان وظیفه دارد که این اهداف را محقق سازد. همین طور اقتصاد زیرساخت و انرژی در قالب قرارگاه عملیاتی مربوطه توسط مدیریت عمرانی استانداری بصورت مستقیم مدیریت می شود.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: حوزه انرژی و انرژی بادی یکی از موضوعات جدی است که برای چهار سال آینده بر طبق تولید برق مبتنی بر انرژی بادی هدفگذاری شده است که در سالهای پیش رو پیاده سازی خواهد شد.

نظری در ارتباط با اقتصاد مبتنی بر اشتغال عنوان کرد: قرارگاه اشتغال در خراسان رضوی که بتازگی راه اندازی گردید، مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است. باتوجه به شعاری که رهبری معین فرمودند و جلساتی که با معاون علمی ریاست جمهوری برگزار شده، قریب به ۳۷۰ شرکت دانش بنیان فعال در استان داریم. هدف گذاری خواهد شد که چند شرکت دیگر دراین زمینه ایجاد شود.

استاندار خراسان رضوی اشاره کرد: برای اجرا یا پیاده سازی این اهداف در ۲ بخش اقتصادی و زیرساخت، باید هم جریان اقتصادی استان را به حرکت درآورده و هم موانع آنرا برطرف می کردیم. همین طور از طرفی نیز زیرساخت های استان را که نقش مستقیمی در رشد استان دارد را مدنظر قرار می دادیم؛ پس این ۲ محور دنبال خواهد شد.

نظری با اشاره به سفر رییس جمهور به خراسان رضوی در ۱۱ فروردین بیان کرد: یکی از ضرورت هایی که ما از آن استفاده کردیم، سفر رییس جمهور به استان بود که در تاریخ ۱۱ فروردین ماه رخ داد. در نتیجه این سفر ۲۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در مجموع اعتبارات برای استان در نظر گرفته شد تا در بخش اقتصادی و بخصوص در زمینه زیرساختی طی سه سال شامل ساماندهی جاده های استان، حوزه انرژی و اتمام پروژه های نیمه تمام را انجام دهیم.

وی افزود: سهم استان از نظر اعتبارات ملی به شدت کم است؛ بنا داریم این ضعف برطرف شود و دستگاه های ما بتوانند به بهترین وجه و با بیشتر بهره برداری از منابع ملی پروژه هایی که در صف هستند، تحویل بدهند. در عین حال ظرفیتی به اسم ستاد بازآفرینی در استان وجود دارد که دستورالعمل آن ابلاغ گردید و ما می توانیم با بهره گیری از این ستاد در حاشیه شهر مشهد خصوصاً بافت پیرامون حرم مطهر بپردازیم و کم وکاستی ها را برطرف نماییم.
1401/01/26
15:18:34
0.0 / 5
898
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد