دکورپرداز
دکور پرداز
مهر خبر می دهد؛

شرکت عمران پردیس ۱۵۵۳ واحد مسکن مهر بدون متقاضی را تملک کرد

شرکت عمران پردیس ۱۵۵۳ واحد مسکن مهر بدون متقاضی را تملک کرد

دکور پرداز: شرکت عمران شهر جدید پردیس 1553 واحد مسکن مهر فاقد متقاضی را تملک کرده بوده که تا آخر سال مالی 1399، 143 واحد مسکن مهر را به فروش رسانده و 29 میلیارد تومان درآمد داشته است.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، شرکت عمران شهر جدید پردیس در برمبنای اطلاعات صورت مالی این شرکت که به حسابرسی سازمان حسابرسی رسیده و در سامانه کدال انتشار یافته است، تراز تجاری شرکت عمران شهر جدید پردیس در آخر سال ۱۳۹۹ مثبت بوده است.
این شرکت در سال ۱۳۹۹ معادل ۱، ۵۸۴ میلیارد تومان درآمدهای عملیاتی و ۳۹ میلیارد و ۵۶۴ میلیون تومان از سایر محل ها، درآمد داشته که با کسر هزینه ها، سود خالص آن ۶۷۷ میلیارد و ۴۸۳ میلیون تومان بوده است.
این در حالی است که شرکت عمران شهر جدید پردیس در سال ۱۳۹۸ تنها ۵۳ میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان سود خالص کسب کرده بود که رشد حدوداً ۱۳ برابری (۱۲.۷ برابری) سود خالص این شرکت تنها ظرف یک سال رخ داده است.


به نظر می رسد درآمدهای شرکت عمران شهر جدید پردیس از محل فروش سند عرصه (زمین) واحدهای مسکن مهر سبب رشد ۱۳ برابری درآمدهای این شرکت تنها ظرف یک سال بوده است.
سازمان حسابرسی کل کشور می گوید شرکت عمران شهر جدید پردیس ۲۲.۵ درصد از سهام شرکت آزادراه تهران-پردیس را در اختیار دارد ولی در صورت های مالی هیچ گزارشی درباب میزان سود و زیان شهر جدید پردیس از محل سرمایه گذاری در آزادراه مذکور را ارائه نکرده است.
بر اساس اعلام سازمان حسابرسی کل کشور، تا آخر سال مالی ۱۳۹۹، شرکت عمران شهر جدید پردیس ۹۲۰ هزار و ۳۲۲ متر مربع از اراضی این شهر جدید را به مالکان اعیانی مسکن مهر واگذار کرده و میزان دریافتی این شرکت بابت واگذاری اسناد عرصه این واحدها، ۵۹۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برمبنای قیمت کارشناسی بوده است.
همچنین ۲۱۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بابت مخارج تمام شده کار و ارزش گذاری اراضی مذکور شناسایی شده است.
شرکت عمران شهر جدید پردیس ۱۵۵۳ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی را تملک کرده و تا آخر سال مالی ۱۳۹۹، تعداد ۱۴۳ واحد مسکن مهر را به فروش رسانده و ۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این محل درآمد داشته است.
تملک ۱۵۵۳ واحد مسکن مهر بدون متقاضی از طرف شرکت عمران شهر جدید پردیس در حالی است که قبل از این مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید پردیس از وجود ۵ هزار اضافه ثبت نامی مسکن مهر آگاهی داده و گفته بود به سبب عدم امکان تامین زمین در این شهر جدید برای آنها، ۳ هزار نفر به شهر جدید پرند و هزار نفر دیگر به شهر جدید هشتگرد منتقل شده بودند.


منبع:

1401/02/01
16:20:27
0.0 / 5
788
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد