دکورپرداز
دکور پرداز

جف بزوس سومین بازنده ثروتمندان جهان

جف بزوس سومین بازنده ثروتمندان جهان

جف بزوس با ضرر 20.5 میلیارد دلاری به رتبه سوم لیست ثروتمندان فوربس سقوط کرد. ارزش خالص بنیان گذار آمازون به 150.1 میلیارد دلار کم شد برای اینکه سهام این شرکت با مشکل مواجه گردید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، جف بزوس، بنیان گذار آمازون، در لیست میلیاردرهای فوربس به رتبه سوم سقوط کرد و دارایی خالص او به سبب شکست سهام آمازون به ۱۵۰.۱ میلیارد دلار کم شد. این میلیاردر پس از آن که نتایج شرکت تجارت الکترونیکی، سرمایه گذاران را ناامید کرد، شاهد کاهش ۲۰.۵ میلیارد دلاری از ثروت خود بود.
بر اساس گزارش فوربس، برنارد آرنو، رییس گروه لوکس فرانسوی ال و ام هاش (LVMH) با ثروت شخصی ۱۵۷.۷ میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار گرفت.
برخلاف لیست فوربس، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، بزوس را با دارایی خالص ۱۴۸ میلیارد دلار، دومین فرد ثروتمند جهان معرفی نمود. در اوج فعالیت خود در امسال، بنیان گذار آمازون از دارایی خالص بیش از ۲۱۰ میلیارد دلار برخوردار بود.
سهام آمازون در روز جمعه بعد از گزارش نخستین ضرر سه ماهه خود در هفت سال قبل و کندترین رشد فروش از سال ۲۰۰۱ به بعد، ۱۴ درصد کم شد برای اینکه بزرگترین خرده فروش آنلاین تلاش می کند تا دستاوردهای عمده ای را که در اوایل همه گیری به دست آورده است را کسب کند. این شرکت با افزایش انرژی، افزایش تورم که ممکنست فروش و هزینه های نیروی کار را کم کند همین طور تغییر عادات خرید با بازگشت مردم به کارهای پیش از همه گیری دست و پنجه نرم می کند.
بلومبرگ گزارش کرد که بزوس، ۵۸ ساله، حالا سومین بازنده بزرگ ثروت امسال است و دارایی وی از اول ژانویه نزدیک به ۴۴ میلیارد دلار کم شده است.
برمبنای داده های فوربس، ایلان ماسک، بنیان گذار و مدیر اجرائی تسلا، سازنده خودرو های الکتریکی و شرکت موشکی اسپیس ایکس، با ثروت خالص ۲۴۶ میلیارد دلاری، ثروتمندترین فرد جهان است. ماسک که توییتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار معامله کرد، در اقدامی آشکار برای شروع سرمایه گذاری برای خرید پلت فرم میکروبلاگینگ، حدود ۸.۵ میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخته است.
برمبنای پرونده های نظارتی انجام شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، وی در این هفته حدود ۹.۶ میلیون سهام این سازنده خودرو های الکتریکی را واگذار کرد. این میلیاردر شخصا ۲۱ میلیارد دلار از سهام خرید توییتر را که در ۲۵ آوریل اعلام شد، تضمین نمود. ۱۲.۵ میلیارد دلار دیگر از قرارداد توییتر توسط سهام وی در تسلا تضمین می شود. انتظار می رود این معامله در سال ۲۰۲۲ نهایی شود.
طبق گزارش فوربس، بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت، با دارایی خالص ۱۲۹.۴ میلیارد دلار، چهارمین فرد ثروتمند جهان است. بعد از وی میلیاردر خودساخته گوتام آدانی با ثروت شخصی ۱۲۵.۹ میلیارد دلاری قرار دارد. لیست ثروتمندان نشان داد که رییس گروه آدانی روز دوشنبه با عبور از وارن بافت، رییس برکشایر هاتاوی، برای نخستین بار به جمع پنج میلیاردر برتر ملحق شد.
بلومبرگ گزارش کرد که در ماه فوریه، آدانی، ۵۹ ساله، با دارایی خالص ۸۸.۵ میلیارد دلار، بعنوان ثروتمندترین فرد آسیا معرفی گردید و در آن زمان بعنوان دهمین فرد ثروتمند جهان نیز شناخته شد. طبق گزارش فوربس، آدانی یکی از بزرگ ترین ثروت آوران جهان امسال است و با افزایش سرسام آور سهام شرکت های لیست شده خود، بیش از ۴۰ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده است.
بافت که به اوراکل اوماها مشهور است، ۱۱۶.۶ میلیارد دلار دارایی خالص دارد.
برمبنای شاخص فوربس، موکش آمبانی، رییس صنایع ریلاینس (Reliance)، با دارایی خالص ۱۰۵.۴ میلیارد دلار، هفتمین فرد ثروتمند جهان است.
برمبنای شاخص بلومبرگ، ۵۰۰ ثروتمند جهان در روز جمعه در بحبوحه رکود گسترده بازار در مجموع بیش از ۵۴ میلیارد دلار ضرر کردند.
فوربس در لیست سالانه میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۲۲ اعلام نمود در مجموع ۲۶۶۸ میلیاردر در جهان وجود دارد که از رکورد ۲۷۵۵ میلیاردر در سال ۲۰۲۱ کمتر است. این لیست ماه گذشته منتشر گردید و از قیمت سهام و نرخ ارز از ۱۱ مارس برای محاسبه دارایی خالص ثروتمندترین افراد جهان بهره برد.
فوربس در آن زمان اظهار نمود: «در مجموع، امسال ۳۲۹ نفر از لیست میلیاردرها خارج شدند که بیشترین میزان از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ است».
همین طور اضافه کرد: «ایالات متحده با ۷۳۵ نفر، در مقایسه با ۷۲۴ نفر در سال قبل همچنان بیش از هر کشور دیگری میلیاردر دارد».
چین با ۶۰۷ نفر همچون هنگ کنگ و ماکائو در رتبه دوم قرار دارد و بعد از آن هند (۱۶۶)، آلمان (۱۳۴) و روسیه (۸۳) قرار دارند.
فوربس در گزارش سالانه خود بیان کرد: مجموع دارایی خالص ثروتمندترین افراد جهان در سال قبل ۳ درصد کم شد و به ۱۲.۷ تریلیون دلار رسید که رکورد ۱۳.۱ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱ به ثبت رسید.1401/02/11
10:05:19
0.0 / 5
931
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد