دکورپرداز
دکور پرداز

تولید باتری های نسل بعدی خودرو های الکتریکی

تولید باتری های نسل بعدی خودرو های الکتریکی

دکور پرداز: یک استارت آپ باتری که ازطریق یک مهندس سابق تسلا تاسیس شد، برنامه های خودرا برای تولید انبوه مواد نسل بعدی باتری در ایالات متحده با هدف کاهش هزینه ها، افزایش برد رانندگی و کاهش اتکای صنعت به چین اعلام نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، ژن بردیچفسکی، مدیر عامل شرکت باتری سازی سیلا، به رویترز اظهار داشت که شرکت سیلا نانوتکنولوژی با صدها میلیون دلار سرمایه گذاری در کارخانه جدیدی در ایالت واشنگتن که مقرر است در سال ۲۰۲۴ افتتاح شود، سرمایه گذاری خواهدنمود.
او اظهار داشت: قیمت باتری های خودرو های الکتریکی از زمان تاسیس تسلا در سال ۲۰۰۳، بجای کاهش، روند افزایشی داشت، بدین سبب مواد جدید می توانند به کاهش هزینه ها برای مصرف کنندگان کمک کنند.
بردیچفسکی اظهار داشت: سیلا از کارخانه جدید در شهر موزس واشنگتن برای تولید مواد آند مبتنی بر سیلیکون استفاده خواهدنمود که می تواند ۲۰ درصد انرژی بیشتری نسبت به آندهایی که بطور معمول از گرافیت استفاده می نمایند که ۷۰ درصد آن از چین می آید، ذخیره کند.
گرافیت در لیست مواد معدنی حیاتی ایالات متحده قرار دارد اما سیلیکون در لیست مواد معدنی حیاتی ایالات متحده نیست برای اینکه دولت بایدن می خواهد اتکا به چین در زنجیره تامین باتری را کم کند.
هدف تاسیسات جدید، تولید سالیانه آند مبتنی بر سیلیکون برای تامین انرژی ۱۰ گیگاوات ساعت باتری در ۱۰۰ هزار خودروی الکتریکی با هدف افزایش ظرفیت تولید دو میلیون خودروی الکتریکی در سال است.
بردیچفسکی گفت سیلا در تلاش است تا به چالش های افزایش تولید برای رفع نیازهای خودروسازان رسیدگی کند.
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، برنامه ای جهت استفاده از آند مبتنی بر سیلیکون در باتری های جدید خود در سال ۲۰۲۰ اعلام نمود اما معین نیست که از این فنآوری جدید استفاده خواهدنمود یا نه.
منبع:

1401/02/15
16:23:40
0.0 / 5
976
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد