دکورپرداز
دکور پرداز

بازار سهام متلاطم شد

بازار سهام متلاطم شد

دکور پرداز: بازارهای آسیایی روز پنجشنبه به دنبال افزایش نرخ بهره وال استریت بعد از آنکه فدرال رزرو احتمال افزایش شدید در آینده نزدیک را کمرنگ کرد، همینطور تصمیم اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن واردات نفت از روسیه، صعود کردند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا و به نقل از استاک، مقامات بانک مرکزی ایالات متحده بعنوان بخشی از نبرد این بانک برای مهار تورم، در حالیکه از جدول زمانی برای تخلیه دارایی های اوراق قرضه گسترده خود رونمایی می کنند، از افزایش نیم واحدی در هزینه های استقراض (بزرگترین افزایش از سال ۲۰۰۰ تاکنون) خبر دادند.
در حالیکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا افزایش های ۵۰ امتیازی بیشتری را در آینده اعلام کرد، این خبر به افزایشی در وال استریت دامن زد و هر سه شاخص اصلی سهام آمریکا به علت افزایش در شرکتهای فناوری، حدود ۳ درصد افزایش یافتند.
کلارا چئونگ، از مدیریت دارایی جی پی مورگان اظهار داشت: «این بازتابی از آرامش بود چونکه سرمایه گذاران از ترس این که کمیته در تشدید سیاست های پولی بیش از اندازه تهاجمی عمل کند، وارد جلسه شدند».
دستاوردهای نیویورک به آسیا هم کشیده شد، جایی که شانگهای بعد از بازگشت از یک وقفه طولانی، پیشرفت کرد و شاخص سهام هنگ کنگ، سیدنی، سنگاپور، تایپه، مانیل و ولینگتون هم صعودی بودند.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه، ام اس سی آی در خارج از ژاپن ۰.۹۳ درصد افزایش پیدا کرد، باآنکه معاملات با بسته شدن بازارهای ژاپن و کره برای تعطیلات عمومی ضعیف عمل کردند.
سهام چین با افزایش موارد مبتلا شدن به کووید-۱۹ و قرنطینه شدید در مرکز مالی شانگهای که عملکرد بازارها را تحت تأثیر قرار داده است، با افزایش گسترده تر روبرو شد.
رشد آسیا به دنبال افزایش یک شبه شاخصهای ایالات متحده بود که در آن میانگین صنعتی داوجونز ۲.۸۱ درصد، اس اند پی ۵۰۰ به میزان ۲.۹۹ درصد و نزدک ۳.۱۹ درصد رشد کردند.
شاخص هانگ سنگ، هنگ کنگ در معاملات اولیه ۰.۷۷ درصد و شاخص بخش فناوری ۱.۴۳ درصد افزوده شد.
شاخص بورس استرالیا (S&P/ASX ۲۰۰) هم با افزایش ۰.۶۱ درصدی عملکرد قوی داشت.
با این وجود، شاخص CSI۳۰۰ چین با ۰.۱۶ درصد کاهش باز شد چونکه بازارها، تجارت را بعد از تعطیلات سه روزه از سر گرفتند.
شاخص دلار که ارزش دلار را در مقابل ۶ همتا اندازه گیری می کند، در ۱۰۲.۴۹ بود که در روز چهارشنبه در ۱۰۳.۶۳ ثابت شد.
اوراق خزانه ایالات متحده به علت تعطیلات در ژاپن معامله نمی شد و بازده آن یک شبه کاهش پیدا کرد. بازدهی معیار ۱۰ ساله آخرین بار ۲.۹۴۰۲ درصد اعلام گردید که از ۳ درصد کمتر بود.
روز پنجشنبه، نفت بعد از آنکه اتحادیه اروپا، بزرگترین بلوک تجاری جهان، برنامه های خویش را برای حذف تدریجی واردات نفت روسیه تشریح کرد، افزوده شد.
قیمت نفت خام آمریکا با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۸.۲۱ دلار در هر بشکه و برنت ۰.۳۶ درصد ۱۱۰.۵۴ دلار افزایش پیدا کرد. هر دو شاخص در روز چهارشنبه بیشتر از پنج دلار در هر بشکه افزایش یافتند.
منبع:

1401/02/16
12:13:12
0.0 / 5
882
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد