دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

فرصت اصلاح قیمت ها برای خریداران میان مدت نگر

فرصت اصلاح قیمت ها برای خریداران میان مدت نگر

دکور پرداز: نماگر بورس تهران درنفس گیری مجدد برای عبور قدرتمندتر از محدوده مقاومتی فعلی، ترجیح داد تا با استراحت مقطعی، فرصتی به خریداران میان مدت نگر بازار بدهد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۱۱ هزار و ۴۷ واحدی به یک میلیون و ۵۹۴ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با کاهش ۵.۱۸۶ واحدی عدد ۴۴۲ هزار و ۶۲۳ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما در حالی با ۹.۰۹۹ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۲۳۰ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۱۹.۱۲۶ واحد کاهش، روی عدد ۳ میلیون و ۱۸ هزار واحد درجا زد.
در بورس تهران امروز ۹ میلیارد و ۴۵۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۹۹۵ هزار و ۵۲۳ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بیش از ۵ هزار و ۴۳۵ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۴۵ واحد کاهش به رقم ۲۱ هزار و ۶۴۳و احد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۶۰۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۲ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان معامله شد.
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز "کچاد" با ۱.۲۲۷ واحد، "کگل" با ۷۵۷ واحد و "فارس" با ۴۹۲ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "شپنا" با ۱.۵۲۹و احد، "شنبدر" با ۱.۲۱۶ واحد و "شتران" با ۸۵۵ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، بورس تهران همانطور که از نتایج نیم ساعت پایانی معاملات روز گذشته انتظار می رفت، امروز با غلبه نسبی عرضه بر تقاضای سهام کار خودرا شروع کرد هرچند که از فشار فروش پرحجمی در کلیت معاملات امروز خبری نبود.
در معاملات امروز گروه پالایشی ها همچنان در کانون توجه معامله گران بازار سهام بودند. در این گروه انتظار برای انتشار گزارش های عملکردی و اعلام نرخ خرید و یارانه فرآورده ها و خوراک پالایشی ها از طرف وزارت نفت سود برآوردی آنها همزمان با ادامه رشد نرخ جهانی نفت خام سبب شده تا همچنان معامله گران کوتاه مدت نگر برای شش ماهه آینده، همچنان این گروه را جذاب بدانند.
در گروه خودرویی ها نیز آگهی عرضه بلوک مدیریتی سایپا از طرف شرکت نیوان ابتکار و قیمت و زمان ارائه آن در حالی مورد توجه معامله گران این سهم است که روند معاملات امروز این سهم در حول و حوش صفر تابلو و در روندی متعادل دنبال شد.
در این گروه نماد معاملاتی "خگستر" بااینکه با معاملاتی پر حجم نسبت به حجم مبنا دنبال می شود اما رفتارهای نوسانی در این سهم هشداری است برای معامله گران کم تجربه و غیر حرفه ای بازار.
دوقلوهای سنگ آهنی نیز بااینکه با حجم بالایی معامله نمی شوند اما در دامنه نوسان مثبت قیمتی همچنان در کانون توجه حقیقی ها هستند.
در گروه فلزات اساسی نیز "فملی" برای معامله گران حقوقی باتوجه به اوضاع جهانی و همین طور انبوه تقاضای خرید مس کاتد در بورس کالا، از جذابیت خاصی برخوردارست.
به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر عبور نرخ جهانی هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال از ۱۱۳ دلار نیز امروز مورد توجه بازار سهام بود. بازاری که معامله گران آن اغلب ترجیح می دادند، در انتظار تحلیل رخدادهای سیاسی و اقتصادی جهان در آخر هفته، دست به سیاه و سفید نزنند.


منبع:

1401/02/29
14:15:52
0.0 / 5
808
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد