دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس سازمان خصوصی سازی:

هشت مرحله خصوصی سازی احتیاج به تحول دارد

هشت مرحله خصوصی سازی احتیاج به تحول دارد

به گزارش دکور پرداز رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه هشت مرحله خصوصی سازی احتیاج به تحول دارد، اظهار نمود: نتایج رویداد خصوصی سازی میتواند چراغ راه آینده باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، حسین قربانزاده در اولین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران که با حضور وزیر اقتصاد، نمایندگان مجلس و روسای اتاق های بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار نمود: قصه پر غصه واگذاری دارایی های دولت و خصوصی سازی روایت های مختلفی داشته و برای تحول در این راه احتیاج به اسیب شناسی و نگاه جامع به گذشته است تا بررسی شود چه آثار مثبت و زیان باری در نحوه واگذاری ها در دو دهه قبل بوده و از هم اکنون به بعد چه باید کرد.
وی افزود: این رویداد تشخیص صدمه ها و کیفیت مداخله سیاست گذار در این فرآیند و عملکرد خریداران است که در نشست های تخصصی با حضور کارشناسان داخلی و خارجی برگزار می گردد.
رئیس سازمان خصوصی سازی با تکیه بر این که این رویداد یک نمایش نیست، اظهار داشت: نحوه واگذاری، فرآیند واگذاری و علل توفیق یا عدم توفیق همه شرکت هایی که طول ۲۰ سال قبل واگذار شده اند، در این رویداد بررسی می شود و یک راهنما برای آینده مسیر واگذاری دارایی های دولت خواهد بود.
قربانزاده با اشاره به اینکه سند تحول دولت که توسط شخص رئیس جمهوری ابلاغ گردید، چراغ راه ما برای اغاز این مسیر بود، اظهار داشت: برای این رویداد حدود ۴ ماه زحمت کشیده شده است. ما در این کشور به خیزش خلق ارزش نیاز داریم که اگر رخ ندهد، هیچ اتفاق دیگری نمی تواند ما را به سطحی از کارایی برساند که مطمین باشیم در همه ارکان اقتصاد در راه درست حرکت میکنیم.
وی افزود: هشت مرحله خصوصی سازی از انتخاب بنگاه، آماده سازی، ارزشگذاری، بازاریابی مناسب، نوع واگذاری که تفکیک مالکیت از مدیریت می تواند یکی از راهکارهای آن باشد، انعقاد قرارداد و حذف شروط تحمیلی به خریدار، نظارت درست و شایسته و حل و فصل درست اختلافات حقوقی احتیاج به تحول دارد.
منبع:

1401/02/31
13:24:25
0.0 / 5
861
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد