دکورپرداز
دکور پرداز
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس مطرح كرد

اطلاعات نادرست و متناقض در سامانه یارانه دولت اصلاح گردد

اطلاعات نادرست و متناقض در سامانه یارانه دولت اصلاح گردد

به گزارش دکور پرداز نماینده مردم تفت و میبد در مجلس با اشاره به اینکه گاهی اطلاعات نادرست و متناقضی از سامانه دولت درباره افراد مستحق دریافت یارانه انتشار یافته است، اظهار داشت: اگر این ایرادات اصلاح نشود، اصلاح اقتصادی به ضد خودش بدل خواهد شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، سید جلیل میرمحمدی میبدی در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر ضمن محکوم کردن ترور شهید صیاد خدایی اظهار داشت: بااینکه همه مردم ضرورت جراحی اقتصادی را قبول دارند و آنرا تأیید می کنند. در عین حال انتقادات جدی به نحوه عملکرد وجود دارد. خیلی از کسانی که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می گرفتند، حذف شدند. گاهی اطلاعات نادرست و متناقضی از سامانه دولت درباره افراد مستحق دریافت یارانه انتشار یافته است.
وی ضمن انتقاد از گران شدن خیلی از کالاها که ربطی به ارز ۴۲۰۰ تومانی نداشت، اظهار داشت: اگر این ایرادات اصلاح نشود، قاطبه مردم بوی عدالت و رفاه را احساس نخواهند کرد و این طرح به ضد خودش بدل خواهد شد. باید مهار نقدینگی و تورم توجه کنید.
میرمحمدی میبدی خطاب به سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: بانکهای خصوصی همچنان تولید نقدینگی می کنند. اگر این روند ادامه پیدا کند، برای سامان دهی بانکهای خصوصی باردیگر مجبور به جراحی اقتصادی خواهیم شد. بدین سبب باید به جزییات باید توجه کرد.
از ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده سلامت ۳۰۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است نایب رییس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم اظهار داشت: یک درصد مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون مربوط به تامین زیرساخت های بهداشتی و درمانی این کشور است. سال قبل این یک درصد به مبلغ ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وصول شده است. دولت جدید حق الناس سلامت مردم به گردن نگیرید. سال قبل از مبلغ نامبرده، فقط ۳۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد. این یعنی ۱۴ هزار میلیارد تومان خانه بهداشت ساخته نشد، تجهیز نشد و داروی خانه بهداشت و روستاها تامین نشد، درمان، پرداخت پزشک خانواده در ر وستاها انجام نشد. چرا این حق الناس را به گردن بگیریم؟ از نمایندگان می خواهم که با همکاری با کمیسیون بهداشت این مطالبه به نقطه مطلوبی برسد.
وی با اعلان اینکه خیلی از دستگاهها حق معلولین را اجرا نکرده اند، اظهار داشت: متناسب سازی حقوق و مزایای بازنشستگان کشوری و لشکری است. ستاد متناسب سازی تشکیل گردد. یک دوازده حقوق این عزیزان را بدهید تا وقتی که سهام شرکت های دولتی به فروش برسد. حلال احمر نزدیک به چند هزار امدادگر دارد که ۲۲۰ ساعت در ماه کار می کنند و یک میلیون ۲۰۰، ۳۰۰ هزار تومان می گیرند. امدادگری در شب و جاده بر عهده آنها است و در کنار کمبود تجهیزات به کنار، حق و حقوقشان پرداخت نمی گردد.
منبع:

1401/03/03
15:23:45
0.0 / 5
883
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد