دکورپرداز
دکور پرداز

روبل پیشتاز شد

روبل پیشتاز شد

دکور پرداز: روبل روسیه در مقابل دلار به سطوح دیده نشده از ماه مارس 2018 دست یافت برای اینکه شرکت های متمرکز صادراتی که ارز خارجی برای پرداخت مالیات می فروشند، کنترل های سرمایه را تاحدی کاهش دادند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بیزنس، امسال روبل با وجود بحران اقتصادی تمام عیار در روسیه حدود ۳۰ درصد در مقابل دلار تقویت شده و آنرا به بهترین ارز در جهان تبدیل نموده است.
بعد از تصمیم مسکو برای اعزام ده ها هزار نیرو به اوکراین که سبب تحریم های بی سابقه غرب شد، روبل توسط کنترل های سرمایه ای که در اواخر فوریه برای صیانت از بخش مالی روسیه اعمال شد، هدایت می شود.
روبل ۲.۵ درصد در مقابل دلار و در سطح ۵۶.۳۶ تقویت شد که برای نخستین بار در بیش از چهار سال قبل در اطراف این سطح قرار داشت همین طور در مقابل یورو، سه درصد افزوده شد و به ۵۸.۲۴ رسید که قوی­ترین آن در هفت سال قبل است.
اسبربانک در یادداشتی اعلام نمود: «افزایش شدید روبل ناشی از ضرب­ الاجل برای پرداخت ۶۰۰ میلیارد روبل (۱۰.۴۳ میلیارد دلار) در پرداخت مالیات بر استخراج مواد معدنی و تبدیل پرداخت برای صادرات گاز به روبل است».
این بانک اظهار نمود: ما فکر می نماییم که ارز محلی ممکنست برای طولانی تر کردن رشد اخیر خود با مشکل مواجه شود برای اینکه فعالیت فروش در بین صادرکنندگان ممکنست کاهشی شود.
قدرت این ارز نگرانی ها را در مورد تاثیر بد بر درآمد بودجه روسیه از صادرات افزایش داده است؛ روز دوشنبه، روسیه نسبت درآمد ارز خارجی را که صادرکنندگان باید به روبل تبدیل کنند از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کم کرد.
دیمیتری پولووی، رییس سرمایه گذاری در لوکواینوست (LockoInvest) بیان کرد: باوجود کاهش جزئی در کنترل سرمایه، روبل می تواند در کوتاه مدت به ۵۵ در مقابل دلار برسد.
پولوی اظهار داشت: «سطوح فعلی می تواند برای باز کردن موقعیت های بلندمدت به ارزهای خارجی توسط سرمایه گذاران میان مدت و بلندمدت استفاده شود».
بانک سرمایه گذاری سینارا در یادداشتی اعلام نمود که روبل ممکنست در ماه ژوئن به سطح ۶۰ تا ۶۵ در مقابل دلار بازگردد.
منبع:

1401/03/03
22:42:02
0.0 / 5
817
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد